Straujuma: ASV ir uzticamākās Latvijas sabiedrotās, Mixnews.lv

Straujuma: ASV ir uzticamākās Latvijas sabiedrotās

фото

Politika | 2014. gada 30. aprīlī plkst. 11:49

Tiekoties ar ASV viceprezidentu Džo Baidenu, Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) apliecinājusi, ka ASV ir Latvijas uzticamākās sabiedrotās, ziņo LETA.

Kā informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā, pārrunājot ar Baidenu jautājumus par ASV karaspēka klātbūtni Baltijas jūras reģionā, Straujuma izteikusi cerību, ka NATO spēku klātbūtne Latvijā būs ilglaicīga. Uz to Baidens atgādinājis, ka Ziemeļatlantijas līguma 5.pants ir spēkā un attiecas uz Latviju.

Valdības vadītāja pateikusies par ASV sniegto atbalstu Baltijas drošībai un pauda, ka ASV ir uzticamākās Latvijas sabiedrotās un būtiskākās stratēģiskās partneres.

Tikšanās laikā Baidens atzinīgi novērtējis Latvijas apņēmību palielināt aizsardzības budžetu, lai līdz 2020.gadam tas sasniegtu 2% no iekšzemes kopprodukta.

Straujuma ar Baidenu pārrunājuši arī enerģētikas jautājumus - premjerministre apliecināja Latvijas interesi ASV dabasgāzes eksporta uzsākšanai uz Eiropu. "Latvija ir gatava cieši sadarboties ar ASV valdību un uzņēmumiem alternatīvu meklēšanā," sacījusi Straujuma, uzsverot, ka "gāzes eksporta uzsākšana no ASV uz ES būtu labs signāls Krievijai, ka Eiropai ir alternatīvas gāzes piegādes iespējas".

Jāpiebilst, ka Straujuma šonedēļ devusies darba vizītē uz ASV, kur tiekas ar šīs valsts amatpersonām, uzņēmējiem un vietējiem latviešiem. Ministru prezidentei jau notikušas tikšanās ar Bostonas mēru Martinu Volšu un Masačūsetsas, Bostonas uzņēmējiem. Tāpat viņa atklāja arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras organizēto Latvijas-Amerikas biznesa forumu. Tajā piedalījās 15 Latvijas uzņēmumi, kuriem ir interese paplašināt eksporta tirgus un veidot sadarbību ar ASV uzņēmumiem, kā arī ap 25 ASV uzņēmumu pārstāvji, kurus interesē investīciju iespējas un partnerību veidošana Latvijā.

Vizītes mērķis ir stiprināt Latvijas-ASV sadarbību drošības jomā, veicināt abu valstu politisko dialogu gan ASV nacionālajā līmenī, gan štatu līmenī, kā arī attīstīt sadarbību ekonomikā un stiprināt saiknes ar latviešu diasporu ASV.

Latvijā Straujuma atgriezīsies 3.maijā.

Komentāri