Tallinas mērs: Latvieši ir viltojuši tautas skaitīšanas datus, Mixnews.lv

Tallinas mērs: Latvieši ir viltojuši tautas skaitīšanas datus

фото

Politika | 2013. gada 30. janvārī plkst. 12:29

Igaunijas galvaspilsētas mērs Edgars Savisārs savā jaunākajā grāmatā raksta, ka 2011.gadā notikušās tautas skaitīšanas laikā Alūksnes domes vadītājs Aivars Fomins esot mudinājis ārzemēs dzīvojošos tautiešus dzīvesvietu reģistrēt Alūksnē. Alūksnieši Savisāra apgalvojumus kategoriski noliedz, ziņo portāls "kasjauns.lv"

Tallinas mērs Edgars Savisārs savā grāmatā "Patiesība par Igauniju", analizējot situāciju Baltijā, apgalvo, ka Latvija ir viltojusi savus tautas skaitīšanas datus, lai panāktu to, ka pie mums dzīvo vairāk par diviem miljoniem iedzīvotāju. Ja izrādītos, ka Latvijā mīt mazāk par diviem miljoniem, tad latviešu tauta to psiholoģiski nepārdzīvotu. Līdzīgas manipulācijas ar tautas skaitīšanas datiem esot notikušas arī mūsu kaimiņvalstīs – Igaunijā un Lietuvā, raksta Igaunijas portāls "postimees.ee".

Kā piemēru Savisārs min Alūksnes novada domes priekšsēdētāja Aivara Fomina rīcību. Savukārt Alūksnes novada vadība Savisāra apgalvojumus pilnībā noraida un pieprasa viņa paskaidrojumus.

Savisārs raksta, ka Igaunija nav vienīgā valsts, kurā notiek dzīvesvietas pierakstu rezultātu manipulācijas, lai iedzīvotāju skaitu padarītu lielāku, nekā tas ir patiesībā. Tāpat, pēc viņa domām, darot Latvijā un Lietuvā.

Par Latviju Savisārs raksta: "Piemēram, latviešiem falsifikācijas ceļā izdevās tautas skaitīšanā panākt, ka iedzīvotāju skaits nesamazinās zem psiholoģiskās divu miljonu atzīmes. Ja tautas skaitīšanas dati rādītu par diviem miljoniem mazāku rezultātu, tas būtu nepatīkami plašai sabiedrībai un nebūtu pozitīvs signāls arī valdošajiem politiķiem. Ir zināmi daudzi gadījumi, ka mēri vai nelielu Latvijas pilsētiņu vadītāji vērsušies pie saviem iedzīvotājiem ar aicinājumu sazināties ar ārzemēs dzīvojošajiem radiniekiem un reģistrēties Latvijā. Piemēram, Alūksnes mērs prasījis, lai visi aizraksta saviem radiniekiem Norvēģijā, lai tie atbrauc un piereģistrējas. Tieši ar šādām metodēm Latvijas iedzīvotāju skaits tika pievilkts līdz psiholoģiskajai atzīmei. Tika pat pagarināts piereģistrēšanās laiks, jo līdz noteiktajam laikam vajadzīgo iedzīvotāju skaitu neizdevās reģistrēt."

Alūksnes novada vadītājs Aivars Fomins uzrakstījis Savisāram vēstuli, kurā norādījis, ka viņa apgalvojumi neatbilst patiesībai un pieprasījis informāciju atsaukt.

"Daudzi pilsētas un novada iedzīvotāji patiešām devušies strādāt uz ārzemēm, taču vēršam Jūsu uzmanību uz to, ka Aivars Fomins, kurš ir Alūksnes novada pašvaldības vadītājs kopš 2009. gada, nekad nav izteicis šāda veida lūgumu Alūksnes iedzīvotājiem vai ārzemēs dzīvojošajiem bijušajiem Alūksnes iedzīvotājiem. Bez tam, Alūksnes novada vadītājs nekad personīgi vai pastarpināti ar Jums nav ticies un minētos jautājumus nav apspriedis, tāpēc atsaukšanās uz Fominu neatbilst patiesībai," rakstīts Alūksnes domes vēstulē, kura adresēta Tallinas mēram.

Foto: no vietnes kasjauns.lv

Komentāri