Pašvaldību deputātu darbu nedrīkstēs apvienot ar citiem amatiem, Mixnews.lv

Pašvaldību deputātu darbu nedrīkstēs apvienot ar citiem amatiem

фото

Politika | 2013. gada 31. janvārī plkst. 16:52

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā par pašvaldībām, kas tostarp paredz nodalīt lēmējvaru no izpildvaras, aizliedzot pašvaldību deputātiem apvienot amatus, ziņo BNS.

Izmaiņas likumā "Par pašvaldībām" pieņemtas ar 82 deputātu atbalstu, vēl diviem parlamentāriešiem atturoties.

Izmaiņas ne vien ierobežos pašvaldību deputātu iespējas apvienot vairākus amatus, bet arī noteiks atklātu balsojumu pašvaldību vadītāju ievēlēšanai. Likums arī paredz, ka turpmāk pašvaldībās domes priekšsēdētāji un viņu vietnieki amatā būs jāievēlē atklātā balsojumā. Atklāts balsojums būs arī, atsaucot domes priekšsēdētāju vai viņa vietnieku no amata un lemjot par pašvaldības deputāta mandāta anulēšanu.

Grozījumi arī noteic, ka turpmāk pašvaldību deputāti vairs nevarēs ieņemt pašvaldības izpilddirektora un viņa vietnieka, kā arī pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītāja un viņa vietnieka amatus. Turklāt ierobežojumi attieksies vienādi uz visām pašvaldībām.

Pašvaldības deputāts vairs nevarēs būt arī attiecīgās pašvaldības administrācijas amatpersona vai darbinieks, ja viņa pienākumos ir domes lēmumu projektu sagatavošana, lēmumu tiesiskuma un lietderības pārbaude, domes pieņemto lēmumu kontrole un uzraudzība. Deputāts savu amatu nedrīkstēs savienot ar padomu un konsultāciju sniegšanu pašvaldības amatpersonām un domes darba tehnisko un organizatorisko apkalpošanu.

Pašvaldības deputātam būs aizliegts ieņemt arī pašvaldības iestādes vadītāja vai viņa vietnieka amatu. Tomēr šis aizliegums neattieksies uz deputātiem, kuri ir izglītības, kultūras, veselības un sporta iestāžu vadītāji.

Grozījumi arī noteic, ka domes sēdes protokolē audio formātā un pēc tam šie audio ieraksti jāizvieto pašvaldības mājaslapā.

Foto: mixnews.lv

Komentāri