Dombrava par eiro ieviešanas kārtību balso pretēji koalīcijas nostājai, Mixnews.lv

Dombrava par eiro ieviešanas kārtību balso pretēji koalīcijas nostājai (2)

фото

Politika | 2013. gada 31. janvārī plkst. 17:12

Nacionālās apvienības (NA) deputāts Jānis Dombrava, kurš vienīgais no koalīcijas ceturtdien balsoja pret Eiro ieviešanas kārtības likuma pieņemšanu, savu atšķirīgo balsojumu neuzskata par pamatu koalīcijas pamešanai, ziņo BNS.

Ceturtdien Saeimā balsojums par Eiro ieviešanas kārtības likumu notika bez pārsteigumiem, visi balsoja, kā iepriekš bija solījuši, arī Dombrava, kurš par savu nostāju bija pavēstījis jau iepriekš.

Uz jautājumu, vai viņa balsojums nevar kalpot par iemeslu pamest koalīciju, Dombrava žurnālistiem atbildēja, ka vēl trešdien frakcijas sēdē jautājums par balsojumu apspriests, bet viņš neuzskata, ka atšķirīgs viedoklis būtu iemesls pamest koalīciju.

"Manuprāt, tas nav nekāds iemesls, lai pamestu koalīciju. Vienkārši ir skaidri un gaiši jānorāda, ka šis balsojums par vai nu eiro, vai lata saglabāšanu ietver būtiskus riskus. Man ir pārliecība, ka ar lata saglabāšanu var nodrošināt Latvijas ilgtermiņa intereses labāk nekā ar eiro ieviešanu," klāstīja deputāts.

Dombrava arī norādīja – lai arī koalīcijā un partijā viņa atšķirīgā nostāja un iecere balsot pret eiro ieviešanas likumu bija zināma jau iepriekš, nekādi brīdinājumi par šādu balsojumu viņam nav izteikti.

Viņš atzina, ka jautājums par eiro ieviešanu Latvijā nav skatāms melnbaltās kategorijās, ka eiro ieviešana ir kaut kas pozitīvs vai arī negatīvs. Tāpat arī ar lata saglabāšanu – tur ir ļoti daudz aspekti un riski, ko ietver abi scenāriji.

Dombrava sacīja, ka no ekonomisku apsvērumu aspekta ir jāskatās uz tiem piemēriem, kuri pašlaik ir Dienvideiropā, piemēram, Spānijas lielais bezdarbs vai Kipra, kura faktiski ir nonākusi Krievijas ekonomiskajā kontrolē.

Arī paskatoties uz to, kas notiek Latvijas ekonomikā, ka nekontrolētos apmēros ienāk Krievijas investīcijas, Dombrava minēja, ka tās tiek ieguldītas jauna nekustamo īpašumu burbuļa pūšanā. Arī ārējā tirdzniecība mums ir ar milzīgu mīnusa zīmi, un vēl lielākos brīvā tirgus apstākļos Latvijas ražotāji vēl vairāk tiks izkonkurēti, savu nostāju pamatoja Dombrava.

"Mans balsojums [pret eiro ieviešanas kārtības likumu] ir ideoloģisku apsvērumu dēļ, tomēr es cienu un respektēju tos kolēģus deputātus, kas balsoja neatkarīgi no tā par vai pret, bet domājot par valsts interesēm un ilgtermiņa attīstību," paskaidroja deputāts.

Viņš arī teica, ka negatīvi raugās uz tiem kolēģiem, kas, "piesedzoties ar lata aizsardzību, vēlas ievilkt Latviju austrumu kontrolē, un arī tiem kolēģiem, kas akli sajūsminās par eiro ieviešanu un melo sabiedrībai, ka visas problēmas tiks atrisinātas".

Arī NA frakcijas vadītājs Einārs Cilinskis aģentūrai BNS pastāstīja, ka Dombravas nostāja tikusi apspriesta gan frakcijas iekšienē, gan arī koalīcijā, kur tā guvusi izpratni un atbalstu no kolēģiem.

Savukārt "Vienotība" izplatījusi paziņojumu, aicinot izvērtēt deputāta Dombravas rīcību, balsojot pret Latvijai nozīmīgā eiro ieviešanas likuma pieņemšanu Saeimā.

Partijas pārstāve Laila Timrota aģentūrai BNS sacīja, ka "Vienotība" nav aicinājusi Dombravu no frakcijas izslēgt, lai gan partija uzskata, ka, balsojot pret eiro ieviešanas likumu, viņš balsojis pret Latvijas neatkarības, drošības un ekonomiskās izaugsmes nostiprināšanu. Premjera pārstāvošā partija uzsver, ka eiro ieviešana valstij ir nenoliedzami stratēģisks mērķis un drošības simbols.

Komentāri 2
Omapirms 6 gadiem
Drosmīgs puisis, nekāda populisma.
oapirms 6 gadiem
Skat, kā gribi-vērtējums viens ,populists no abām pusēm!