Nacionālā apvienība piedāvā ministriem ziņojumā atspoguļot darba plusus un mīnusus, Mixnews.lv

Nacionālā apvienība piedāvā ministriem ziņojumā atspoguļot darba plusus un mīnusus

фото

Politika | 2013. gada 2. februārī plkst. 12:54

Nacionālā apvienība VL-TB/LNNK (NA) nosūtījusi koalīcijas partneriem projektu, kā viņu skatījumā jānotiek ministru darba izvērtēšanai ‒ ministram jāsagatavo ziņojums par ministrijas darba plusiem un mīnusiem, ziņo BNS.

Projekts paredz, ka katram ministram būs jāiesniedz ziņojums par paveikto ministrijā. Ziņojuma vēlamā struktūra būtu aprakstīt plusus un mīnusus. Plusi būtu ‒ paveiktie darbi, veiksmīgi iesāktie darbi, pārskatāmā nākotnē plānotie darbi un to izpildes termiņi, kā arī citi sasniegumi. Savukārt mīnusi ‒ atbilstoši pašnovērtējumam, kas ir bijis nepilnīgs, neapmierinošs, konkrēti neizpildītie uzdevumi, komunikācijas problēmas.

Ministriem atbilstoši NA iecerei būs arī jāatskaitās par sadarbību ar sociālajiem partneriem, nevalstiskām organizācijām un jāsniedz šo organizāciju darba novērtējums.

Pēc ziņojuma katras koalīcijas partijas pārstāvji var uzdot jautājumus un izteikt viedokli par ziņojuma saturu un ministra darbu. Pēc tam jautājumus var uzdot žurnālisti, sacīts NA izstrādātajā projektā.

Kā ziņoja portāls Mixnews, pirms divām nedēļām NA izteica aicinājumu veikt visu ministru darbības izvērtējumu. Premjers Valdis Dombrovskis gan bija skeptisks pret šādu aicinājumu un aicināja NA iesniegt konkrētu piedāvājumu par to, kā šī vērtēšana būtu jāveic. NA solīja šādu piedāvājumu iesniegt līdz 4.februāra koalīcijas sēdei.

"Reformu partijas" un "Vienotības" pārstāvji arī norādīja, ka ar šādu piedāvājumu izpaužas NA mēģinājums grozīt koalīcijas līgumu un veikt ministru amatu pārdali.

Atgādinām, ka paziņojums par ministru darba izvērtējuma sekoja pēc satiksmes ministra Aivja Roņa demisijas, kas amatu pametīs martā.

Foto: ir.lv, girtslapins.lv

Komentāri