"Pietiek.com": Ir zināmi pieci kandidāti SAB vadītāja amatam, Mixnews.lv

"Pietiek.com": Ir zināmi pieci kandidāti SAB vadītāja amatam

фото

Politika | 2013. gada 2. februārī plkst. 22:08

Jau šomēnes varētu sākties Satversmes aizsardzības biroja (SAB) nākamā vadītāja apspriešana un portāla "pietiek.com" rīcībā nonākušais saraksts ar potenciālajiem kandidātiem liecina, ka pēc pirmās atsijāšanas tādu ir pieci.

Portālā vienlaicīgi norādīts, ka izsijāto kandidātu loks, sākoties apspriešanai koalīcijā un Nacionālajā drošības padomē, vēl var mainīties un pašlaik koalīcijas partijas ir ļoti tālu no vienošanās par kopīgu atbalstu kādam no kandidātiem.

Portāla "pietiek.com" rīcībā esošā informācija liecina, ka kandidātu loks sašaurinājies līdz pieciem - tas ir par Latvijas militāro pārstāvi NATO nule ieceltais armijas ģenerālis Andis Dilāns, Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Eiropas Drošības un sadarbības organizācijā (EDSO) Gints Apals, Militārās izlūkošanas un drošības dienesta priekšnieks Indulis Krēķis, bijušais ģenerālprokurors, bet tagad Valsts prezidenta nacionālās drošības padomnieks Jānis Maizītis un bijušais Latvijas vēstnieks ASV, bet patlaban Ārlietu ministrijas politiskais direktors Andrejs Pildegovičs.

Atgādinām, ka līdzšinējam SAB direktoram Jānim Kažociņam 2013.gada maijā beidzas pilnvaras un viņš paziņojis, ka nekandidēs uz vēl vienu termiņu šajā amatā. Kažociņš SAB vada no 2003.gada.

SAB direktoru ieceļ amatā uz pieciem gadiem un atbrīvo no amata Saeima pēc Nacionālās drošības padomes priekšlikuma.

Foto: telegraf.lv, apollo.lv, kasjauns.lv

Komentāri