Grigule: Ir sākusi strādāt "eiro par katru cenu" propagandas mašīna, Mixnews.lv

Grigule: Ir sākusi strādāt "eiro par katru cenu" propagandas mašīna

фото

Politika | 2013. gada 3. februārī plkst. 11:26

Partijas "Vienotība” pārstāves, Rīgas mēra amata kandidātes Sarmītes Ēlertes paziņojums, ka centieni apturēt eiro ieviešanu pielīdzināmi referendumam pret latviešu valodu, ir "kārtējais klajais smadzeņu skalošanas mēģinājums”, uzskata Saeimas deputāte Iveta Grigule, kura vāc Saeimas deputātu parakstus, lai apturētu Eiro ieviešanas likuma spēkā stāšanos.

"Mēs pavisam skaidri redzam - ir sākusi strādāt "eiro par katru cenu” propagandas mašīna, lai piemānītu cilvēkus un morāli nospiestu citādāk domājošos politiķus,” šonakt izplatītā paziņojumā pauž Grigule.

Ēlertes paziņojumu Grigule arī dēvē par visciniskāko demagoģiju un meliem, kā arī kārtējo varas mēģinājumu nerēķināties ar savu tautu un apturēt iespēju cilvēkiem paust savu gribu, balsojot referendumā.

"Viņa, labākajās padomju propagandas un PSKP partijas tradīcijās, cenšas izveidot ienaidnieka tēlu - visi, kas nedomā kā valdošie, ir ienaidnieki, un tie ir jācenšas nomelnot,” šonakt izplatītā paziņojumā pauž Grigule.

Politiķe norāda, ka vairākās Eiropas Savienības dalībvalstīs ir rīkoti referendumi par eiro ieviešanu.

"Vai tad Dānijas valdība 2000.gadā, rīkojot referendumu par valsts pievienošanos eirozonai, centās kaitēt savai tautai, savai valodai un valsts attīstībai? Vai tad Zviedrijas valdība, ļaujot tautai lemt par eiro ieviešanu 2003.gada referendumā, centās kaitēt savas zemes uzņēmējiem un iedzīvotājiem? Vai cilvēki, kuri aģitēja gan par, gan pret eiro pirms tautas nobalsošanas šajās valstīs, bija pret savu nāciju un valodu? Protams, nē! Jo, ja tādi būtu bijuši šo divu ziemeļvalstu politiķu nodomi, tad šodien ne Dānija, ne Zviedrija nebūtu vienas no Eiropas pārtikušākajām valstīm,” uzsver deputāte.

Viņa arī atgādina, ka gan Dānijas, gan Zviedrijas tautas referendumos noraidīja pāreju uz eiro.

Tāpat Grigule atgādina, ka arī Polijas un Čehijas līderi, "ieklausoties savas tautas nospiedošā vairākuma viedoklī, ieklausoties cilvēku vēlmēs”, ir paziņojuši, ka tuvākajā laikā nepievienosies eirozonai. "Ja kāds Polijā vai Čehijā apgalvotu, ka valsts vadītāji tikai tāpēc, ka viņi ir pret eiro ieviešanu, ir savas tautas ienaidnieki, šādu cilvēku labākajā gadījumā uzskatītu par traku,” uzskata politiķe.

Pēc Grigules teiktā, lats uzskatāms par Latvijas valstiskuma simbolu tāpat kā karogs, himna un latviešu valoda. "Šobrīd mūs spiež atteikties lata. Un paraudzīsimies tālākā nākotnē. No kā tad Eiropas birokrāti un pašu vietvaldīši mūs aicinās atteikties rīt vai parīt? Varbūt no mūsu karoga, himnas vai valodas?” jautā politiķe.

Viņa ir pārliecināta, ka, lai tas nenotiktu, ir jāaizstāv lats "tāpat kā pirms gada februāra spelgoņā mēs aizstāvējām savu valodu referendumā”.

"Pievienošanās eirozonai 2014.gada 1.janvārī apliecinās tikai to, ka esam gatavi atdot daļu no savas valsts neatkarības,” uzskata Zaļo un zemniekus savienības pārstāve.

Savā paziņojumā izsaka cieņas apliecinājumu nacionālās apvienības "Visu Latvijai!” - "Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK frakcijas deputātam Jānim Dombravam, par to, ka viņš, "saskaņā ar savu pārliecību”, Saeimā nobalsoja pret Eiro ieviešanas likumu, un "kuru "Vienotība” grib "tiesāt” par viņa drosmīgo rīcību”.

"Manuprāt, ir vienkārši smieklīgi pārmest Nacionālās apvienības pārstāvim, ka viņš ir it kā balsojis pret savu tautu... Tas ir nožēlojami, ka "Vienotībai”, kura deklarējusi atklātību un tiesiskumu, ir iebildumi un pārmetumi pret sirdsapziņas balsojumu. Un tā jau nav pirmā reize,” uzsver Grigule.

Komentāri