Valdība otrdien skatīs atbildes raksta projektu ST par Kravcova sūdzību, Mixnews.lv

Valdība otrdien skatīs atbildes raksta projektu ST par Kravcova sūdzību

фото

Politika | 2013. gada 3. februārī plkst. 17:14

Valdība otrdien skatīs atbildes raksta projektu Satversmes tiesai (ST) lietā, kas ierosināta pēc Nataļjas Čehovas un Valērija Kravcova sūdzības par valodas zināšanu līmeni pašvaldību deputātiem, liecina valdības darba kārtība, ziņo BNS.

Viņi apstrīdēja Ministru kabineta noteikumus, kas noteic prasības attiecībā uz valsts valodas prasmes līmeni, paredzot, ka pašvaldības domes deputāta latviešu valodas prasmei jābūt C līmeņa pirmajā pakāpē.

ST ierosināja lietu. Atbildes raksts tiesai jāgatavo izglītības un zinātnes ministram Robertam Ķīlim un tieslietu ministram Jānim Bordānam. Valdības otrdien atbildi skatīs sēdes slēgtajā daļā.

Sūdzības iesniedzēji tiesai norādīja, ka apstrīdētā norma stājās spēkā triju mēnešu laikā pēc pašvaldību vēlēšanām, izvirzot prasības, kādas nav bijušas izvirzītas deputātu kandidātiem. Šīs prasības, piemēram, neattiecas arī uz tiem, kas ir pabeiguši mācību iestādes ar latviešu mācībvalodu. Tādējādi apstrīdētā norma pārkāpj vienlīdzības principu un ierobežo Satversmē garantētās ikviena Latvijas pilsoņa tiesības likumā paredzētajā veidā piedalīties valsts un pašvaldību darbībā.

Čehova un Kravcovs uzskata, ka valdība izdevusi apstrīdēto normu bez likumdevēja pilnvarojuma un tā neatbilst arī Valsts valodas likumam, kas paredz prasības pašvaldību domju darbiniekiem, bet ne deputātiem.

Komentāri