Apgabaltiesā risinās Lindermana strīdu ar PMLP par viņa naturalizācijas procesu, Mixnews.lv

Apgabaltiesā risinās Lindermana strīdu ar PMLP par viņa naturalizācijas procesu

фото

Politika | 2013. gada 3. februārī plkst. 17:26

Administratīvā apgabaltiesa jaunnedēļ, 7.februārī, skatīs partijas "Par dzimto valodu" līdera Vladimira Lindermana strīdu ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi (PMLP) saistībā ar viņa naturalizācijas procesu, ziņo LETA.

Lindermans iesniedza prasību Administratīvajā rajona tiesā saistībā ar PMLP 2010.gada vasarā pieņemto lēmumu atteikt skatīt viņa iesniegumu par uzņemšanu Latvijas pilsonībā. Rajona tiesa 2011.gada 31.oktobrī apmierināja Lindermana pieteikumu un uzdeva PMLP izskatīt viņa iesniegumu par uzņemšanu Latvijas pilsonībā. PMLP toreiz iesniedza apelācijas sūdzību apgabaltiesā.

Atteikumu PMLP bija pamatojusi ar likuma normu, kas noteic, ka Latvijas pilsonību naturalizācijas kārtībā var iegūt personas, kuras ir reģistrētas Iedzīvotāju reģistrā un kurām naturalizācijas iesnieguma iesniegšanas dienā pastāvīgā dzīvesvieta ne mazāk kā piecus gadus ir bijusi Latvija - Pilsonības likuma 12.panta pirmās daļas 1.punkts.

Kā redzams pirmās instances spriedumā, Lindermana ieskatā likuma normas daļa "pastāvīgā dzīvesvieta ne mazāk kā piecus gadus ir bijusi Latvijā” ir tikusi tulkota kā "pastāvīgā dzīvesvieta ne mazāk kā pēdējos piecus gadus ir bijusi Latvijā”. Lindermans bija lūdzis tiesu atcelt PMLP lēmumus un uzlikt tai par pienākumu izskatīt viņa naturalizācijas iesniegumu.

Lindermans pieteikumā tiesai norādīja, ka šādai normas interpretācijai viņš nevar piekrist, jo likumā nav minēts, ka tiem ir jābūt tieši pēdējiem pieciem gadiem, ir tikai noteikts, ka pieci gadi tiek skaitīti no 1990.gada 4.maija.

Savukārt pirmās instances tiesa atzina, ka Lindermana pastāvīgā dzīvesvieta no 1990.gada 4.maija līdz 2000.gada 27.novembrim, proti, ne mazāk kā piecus gadus, bija Latvija. Arī pēc tam - no 2008.gada 8.jūlija - viņš dzīvojis valstī. Līdz ar to tiesa atzina, ka viņš atbilst likumā noteiktajiem formālajiem nosacījumiem naturalizācijas iesnieguma iesniegšanai un PMLP viņa naturalizācijas iesniegums ir jāizskata.

LETA jau ziņoja, ka Lindermans, kurš pazīstams arī ar iesauku Ābels, 2008.gada februārī tika aizturēts Krievijas galvaspilsētā. Maskavas Izmailas rajona tiesa nolēma, ka Lindermans deportējams no valsts, jo viņš pārkāpis vīzu režīmu - ilgstoši atradies Krievijas teritorijā bez atbilstošiem dokumentiem.

Uz Latviju Lindermans tika deportēts 2008.gada 19.martā, pēc tam viņš atradās apcietinājumā par aicinājumiem vardarbīgi gāzt Latvijas valsts varu. Kā tiesai iepriekš bija norādījusi PMLP, savu dzīvesvietu Latvijā Lindermans deklarēja 2009.gada 8.jūlijā. Tas savukārt nozīmē, ka likumīgi viņš varēs naturalizēties nākamā gada vasarā.

Komentāri