SC tomēr neatbalstīs referenduma rosināšanu par eiro ieviešanu, Mixnews.lv

SC tomēr neatbalstīs referenduma rosināšanu par eiro ieviešanu

фото

Politika | 2013. gada 4. februārī plkst. 10:50

Apvienības "Saskaņas centrs" (SC) frakcijas deputāti nolēmuši neparakstīties par referenduma procedūras rosināšanu saistībā ar Eiro ieviešanas likumu, atsaucoties uz SC Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieku Valēriju Agešinu ziņo aģentūra LETA.

Savukārt SC frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs šodien izplatītajā paziņojumā norāda, ka SC apzinās - eiro ieviešanu ir atbalstījuši deputāti, par kuriem kopumā ir nobalsojis Latvijas balsstiesīgo iedzīvotāju vairākums. Līdz ar to "SC uzskata par bezatbildīgu rīcību bremzēt "Euro ieviešanas kārtības likuma" stāšanos spēkā".

Saeimas deputāte Iveta Grigule (ZZS) vēl piektdien bija "par 99,9% pārliecināta", ka šodien izdosies apkopot 34 parakstus, lai rosinātu referenduma procedūru par Eiro ieviešanas likumu. Tā aģentūrai LETA pagājušajā nedēļā paziņoja politiķe.

Grigule apgalvoja, ka Urbanovičs esot apsolījis 31 deputāta parakstus, ja viņa nodrošinās trīs līdz četru citu frakciju deputātu parakstus, skaidroja deputāte.

Grigule esot risinājusi sarunas ne tikai ar Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), bet arī ar koalīcijas partiju trīs deputātiem.

Pēc parakstu savākšanas tie tiktu iesniegti Valsts prezidentam Andrim Bērziņam, lai prasītu sākt referenduma procedūru par pieņemto likumu.

Komentāri