SC vēršas Satversmes tiesā par referendumu rosināšanas procedūras grozījumiem, Mixnews.lv

SC vēršas Satversmes tiesā par referendumu rosināšanas procedūras grozījumiem

фото

Politika | 2013. gada 4. februārī plkst. 13:23

Apvienības "Saskaņas centrs" (SC) Saeimas frakcijas deputāti iesnieguši Satversmes tiesā prasību, apstrīdot pērn novembrī Saeimas pieņemtos grozījumus likumā "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu", atsaucoties uz SC pārstāvjiem, ziņo BNS.

Pieteikumu Satversmes tiesā iesnieguši 20 SC Saeimas frakcijas deputāti, bet to sagatavojis SC deputāts Andrejs Elksniņš.

Deputāti lūdz atzīt par neatbilstošām Satversmei apstiprinātās izmaiņas, kas paredz nepieciešamību savākt 30 tūkstošu vēlētāju parakstu tautas iniciatīvu virzīšanai iepriekš prasīto 10 tūkstošu parakstu vietā, kā arī noteic, ka pēc 2015.gada 1.janvāra jebkādas likumdošanas iniciatīvas varēs virzīt ne mazāk kā viena desmitā daļa vēlētāju.

SC uzskata, ka šādai grozījumos noteiktajai prasībai trūkst jebkāda pamatojuma un tas ir formāls matemātisks aprēķins, kas pēc būtības sašaurina Satversmē ierakstītās iedzīvotāju tiesības piedalīties likumdošanas procesā.

Atgādinām, ka Saeima 2012.gada 8.novembrī galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā par referendumu ierosināšanu un Saeimas atlaišanu, kas paredz palielināt sākotnēji nepieciešamo parakstu skaitu, vienlaikus paplašinot parakstu vākšanas iespējas internetā un bāriņtiesās.

Ieviestā kārtība ar 30 tūkstošu parakstu slieksni būs spēkā pārejas periodā līdz 2015.gadam, bet pēc tam paredzēts atteikties no divpakāpju sistēmas parakstu vākšanā, nosakot, ka visus likumu ierosināšanai nepieciešamos desmitās daļas vēlētāju parakstus savāc šim nolūkam izveidota iniciatīvas grupa.

No 2015.gada iecerēts paplašināt iespējas vēlētājiem parakstīties – arī elektroniskā veidā un bāriņtiesās pilsētās, kur nav pieejami notāru pakalpojumi.

Foto: Māris Morkāns, MIX MEDIA GROUP

Komentāri