Dombrovskis: Atsevišķu ministru darbības izvērtējumu koalīcija neatbalsta, Mixnews.lv

Dombrovskis: Atsevišķu ministru darbības izvērtējumu koalīcija neatbalsta

фото

Politika | 2013. gada 4. februārī plkst. 17:40

Valdošā koalīcija šodien vienojusies, ka ministru darbības izvērtējums būs valdības sagatavotais gadskārtējais ziņojums Saeimai, šodien žurnālistiem pavēstīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis. Politiķi pašlaik par ministru nomaiņu nerunā.

Valdībā ziņojums tiks skatīts 19.februārī, bet dienu pirms tam - arī koalīcijas padomes sēdē. Dombrovskis noliedza, ka pēc tam, kad tiks izskatīts ziņojums, notiks kāda ministru ranga veidošana.

"Netiks veidots nekāds ministru tops. Tā ir likumā skaidri atrunāta procedūra, kā tiek gatavots ziņojums par iepriekšējā gadā ministru paveikto," teica valdības vadītājs.

Nacionālās apvienības (NA) VL-TB/LNNK pārstāvis Einārs Cilinskis atzina, ka apvienība joprojām neatkāpjas no prasības izvērtēt ministru darbību, taču nākamais solis būs tieši šis ziņojums, ko valdība gatavo Saeimai. Pēc tam, kad šis ziņojums tiks izskatīts, apvienība lems, kā rīkoties tālāk.

Politiķis norādīja, ka starp izvērtējamajiem darbiem jābūt ne tikai tiem, kas ir ierakstīti valdības deklarācijā.

"Par tālāko virzību mēs runāsim 18.februārī," sacīja Cilinskis.

Savukārt gan neatkarīgo deputātu grupas pārstāvis Viktors Valainis, gan arī "Reformu partijas" deputāts Vjačeslavs Dombrovskis uzsvēra, ka izvērtēt ministru darbības ir valdības vadītāja pienākums.

Kā ziņoja portāls Mixnews, NA janvārī, pēc satiksmes ministra Aivja Roņa paziņojuma par atkāpšanos no amata izteica aicinājumu veikt visu ministru darbības izvērtējumu. Premjers Valdis Dombrovskis gan bija skeptisks pret šādu aicinājumu. Viņš aicināja NA iesniegt konkrētu piedāvājumu par to, kā šāda vērtēšana būtu jāveic.

Pēc šī aicinājuma NA nosūtījusi koalīcijas partneriem projektu, kā viņu skatījumā jānotiek ministru darba izvērtēšanai ‒ ministram jāsagatavo ziņojums par ministrijas darba plusiem un mīnusiem.

"Reformu partijas" un "Vienotības" pārstāvji gan norādīja, ka ar šādu piedāvājumu NA mēģina grozīt koalīcijas līgumu un veikt ministru amatu pārdali.

Savukārt, kā iepriekš intervijā LTV sacīja NA līderis Raivis Dzintars, VL-TB/LNNK prioritāte nekad nav bijusi iegūt satiksmes ministra krēslu, drīzāk to varētu interesēt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības vai Izglītības un zinātnes ministrija.

Foto: Valsts kanceleja, mixnews.lv

Komentāri