Policija sākusi pārbaudi par iespējamu nelikumīgu aģitāciju Rīgas domes telpās, Mixnews.lv

Policija sākusi pārbaudi par iespējamu nelikumīgu aģitāciju Rīgas domes telpās

фото

Politika | 2013. gada 5. februārī plkst. 19:04

Valsts policija sākusi pārbaudi par iespējamu nelikumīgu aģitāciju Rīgas domes telpās, ziņo LETA.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes pārstāvis Toms Sadovskis apstiprināja, ka Rīgas Centra iecirknis no kāda žurnālista saņēmis iesniegumu par to, ka, iespējams, Rīgas domes telpās tiek pārkāpts Priekšvēlēšanu aģitācijas likums. Par notikušo šobrīd ir sākta pārbaude.

Pārkāpums konstatēts Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) kabinetā. Priekštelpā, kur regulāri tiek rīkotas preses konferences un uzturas apmeklētāji, uz galda novietoti "Saskaņas centra" izdotie bukleti "Tava Rīga".

Ušakovs skaidroja, ka tā bijusi kļūda, jo pēc brīvdienām, kad 2.februārī sākās priekšvēlēšanu aģitācijas periods, bukletiem neviens nav pievērsis uzmanību.

Domes priekšsēdētājs sacīja, ka policijas piemēroto sodu, kas tiks atsūtīts Rīgas domei vai "Saskaņas centra" frakcijai, viņš apmaksāšot pats no saviem personīgajiem līdzekļiem.

Saskaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likumu pašvaldību telpās aizliegts veikt priekšvēlēšanu aģitāciju. Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss savukārt par aģitācijas noteikumu pārkāpšana paredz brīdinājumu vai uzliek naudas sodu fiziskajām personām līdz 150 latiem, bet juridiskajām personām - līdz 800 latiem.

Foto: lat.gorod.lv

Komentāri