Saeima atbalsta deputātu skaita samazināšanu tikai mazajās pašvaldībās, Mixnews.lv

Saeima atbalsta deputātu skaita samazināšanu tikai mazajās pašvaldībās

фото

Politika | 2013. gada 7. februārī plkst. 13:12

Saeimas deputāti šodien konceptuāli pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā, kas paredz no 13 uz deviņiem samazināt novada domē ievēlējamo deputātu skaitu pašvaldībās, kurās reģistrēto iedzīvotāju skaits ir līdz 5000, ziņo LETA.

Deputāti likumprojektam noteica steidzamību.

Kā ziņoja portāls Mixnews, janvārī Saeimas deputāti pirmajā lasījumā noraidīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) virzīto likumprojektu, kas paredz samazināt deputātu skaitu visās pašvaldībās.

Likumprojekta noraidīšana tika skaidrota ar to, ka šādas būtiskas izmaiņas nevarētu veikt, kad paliek tik īss laiks līdz pašvaldību vēlēšanām, uz ko uzstāja "Reformu partijas" virzītais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs.

Tomēr koalīcijā tika panākts kompromiss uz šā gada pašvaldību vēlēšanām samazināt deputātu skaitu tikai mazajās pašvaldībās. Iepriekš izskatīšanai komisijām nodotais likumprojekts nosaka, ka novada domē ievēlējamo deputātu skaits tiks samazināts pašvaldībās, kurās reģistrēto iedzīvotāju skaits Iedzīvotāju reģistrā pašvaldības administratīvajā teritorijā vēlēšanu izsludināšanas dienā ir līdz 5000.

Foto: saeima.lv

Komentāri