KNAB saņēmis pirmos ziņojumus par priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem, Mixnews.lv

KNAB saņēmis pirmos ziņojumus par priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem

фото

Politika | 2013. gada 11. februārī plkst. 12:58

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) jau sākuši ienākt iedzīvotāju ziņojumi par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem un administratīvo resursu izmantošanu, šodien LNT raidījumā "900 sekundes" pavēstīja KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks.

Viņš gan atzina, ka šī informācija vēl neesot atkopota un konkrētus piemērus neminēja, bet izteicās, ka signāli nākot gan no Rīgas, gan lauku novadiem. Tiekot informēts, piemēram, par brošūrām un aģitācijas pasākumiem.

Streļčenoks aicināja iedzīvotājus ziņot KNAB par katru iespējamu aizdomīgu gadījumu.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Latvijā no 2.februāra oficiāli sācies priekšvēlēšanu aģitācijas periods un partijām ir tiesības veikt aģitāciju televīzijā, radio, presē, internetā un publiskās vietās atbilstoši likumā noteiktajai kārtībai.

Periods ilgs līdz pašvaldību vēlēšanu dienai - 1.jūnijam.

Lai arī partijas sāka reklamēties jau labu laiku pirms oficiālā aģitācijas perioda sākuma, partijām un ar tām nesaistītajām personām ir noteikti priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumu ierobežojumi attiecībā uz atsevišķiem ar vēlēšanu kampaņu saistītiem izdevumu veidiem.

Tā dēvētās trešās personas veiktās aģitācijas izdevumi par reklāmas izvietošanu, pasta pakalpojumu izmantošanu, labdarības pasākumu finansēšanu, sponsorēšanu nevar pārsniegt 3000 latu. Savukārt partijām priekšvēlēšanu izdevumi par reklāmas izvietošanu, labdarības pasākumu finansēšanu, sponsorēšanu nedrīkst pārsniegt 18,56 santīmus uz vienu vēlētāju.

Maksimālā summa, ko priekšvēlēšanu laikā partijas var tērēt, ir 277 425 lati, ja partija piedalās visās 119 pilsētu un novadu domju vēlēšanās.

Ja priekšvēlēšanu aģitācijas periodā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs konstatēs likumā noteikto pieļaujamo priekšvēlēšanu izdevumu apmēru, KNAB priekšniekam ir pienākums pieņemt lēmumu par aizliegumu veikt turpmāko priekšvēlēšanu aģitāciju par maksu.

Foto: nra.lv

Komentāri