Kalnciema kvartāla pārstāvji neizpratnē par "Vienotības" sarīkoto tikšanos ar vēlētājiem, Mixnews.lv

Kalnciema kvartāla pārstāvji neizpratnē par "Vienotības" sarīkoto tikšanos ar vēlētājiem (1)

фото

Politika | 2013. gada 11. februārī plkst. 13:34

Meteņu dienai veltītajā tirdziņā, kas sestdien notika Kalnciema kvartālā, tā apmeklētāji varēja iegādāties ne tikai dažādus zemnieku gardumus un amatnieku darinājumus, bet arī aprunāties ar politiķiem. Pasākumu sestdien apmeklēja partijas "Vienotība" politiķi, tostarp Sarmīte Ēlerte, Olafs Pulks un Lolita Čigāne, kuru klātbūtne tirdziņa organizatoriem bija liels pārsteigums, ziņo "Diena.lv"

"Mums par lielu pārsteigumu Meteņu tirdziņš pārvērtās par aģitācijas tirdziņu. Kalnciema iela ir bezpartejiska. Aicinām partijas to respektēt!" šādu ierakstu Kalnciema kvartāla pārstāvji sestdien publicēja savā "Facebook" lapā.

Kalnciema kvartāla pārstāvis Kārlis Dambergs šāda ieraksta parādīšanos sociālajos tīklos skaidroja ar vēlmi saglabāt politiski tīru pozīciju, uzsverot, ka no tirdziņa organizatoru puses politiķiem netiek sniegtas nekādas priekšrocības.

"Mēs to savu līniju gan ar tirgotājiem, gan ar produktiem ieturam un katra sastāvdaļa veido mūsu vietas kopumu," skaidro K. Dambergs.

Viņš arī uzsvera, ka šī nav pirmā reize, kad tirdziņu apmeklē politiķi – tā tas ir bijis katru gadu un parasti šādas aktivitātes ir vēstnesis tam, ka tuvojas vēlēšanas.

"Tā kā ir bijuši šādi precedenti, tad mēs tiksimies ar tirdziņa organizatoriem un droši vien domāsim, kā uz to reaģēt," "Dienai.lv" sacīja K. Dambergs.

Savukārt politoloģe Iveta Kažoka uzskata, ka Latvijas sabiedrībai būtu jāpierod pie tā, ka politiķi runā ar vēlētājiem klātienē, turklāt, viņasprāt, tā ir pozitīvāka prakse nekā politisko reklāmu izmantošana komunikācijā ar vēlētājiem. Vienlaikus viņa arī atzīmēja, ka Latvijas sabiedrība nav pieradusi pie politiķiem, tāpēc šādas aktivitātes tiek uztvertas saasināti.

"Ja tā ir vienkārši vēlētāju uzrunāšana, bukletu dalīšana teritorijā, kas ir brīvi pieejama jebkuram cilvēkam, tad organizatoriem ir jārēķinās, ka cilvēki savstarpēji runāsies par reliģiju, runāsies par bērniem, runāsies par politiku, tas ir normāli. Nevar gribēt no politikas brīvu vidi, tāpat kā nevar aizliegt cilvēkiem publiskās vietās runāt par jebkādu tēmu, kas viņiem šķiet svarīga," uzskata Kažoka.

Viņa norāda, ka būtu jāmainās organizatoru nostājai par to, ka politika ir kaut kas a priori smērējošs un netīrs – tā vietā vajadzētu rēķināties, ka cilvēki šādos pasākumos runās par tēmām, kas viņiem šķiet svarīgas.

"Uzsākam apkaimju programmu, šodien Kalnciema kvartālā. Plānojam apmeklēt visas 58 Rīgas apkaimes," tā sestdien savā "Twitter" kontā ierakstīja "Vienotības" Rīgas mēra amata kandidāte Sarmīte Ēlerte.

Foto: diena.lv

Komentāri 1
cakspirms 6 gadiem
Elerte brauks pa apkartnes vietam ar savuu auto,vai kadas iestades?