Saeimas komisija atbalsta ieceri ļaut visiem pilsoņiem "kļūt par latviešiem", Mixnews.lv

Saeimas komisija atbalsta ieceri ļaut visiem pilsoņiem "kļūt par latviešiem"

фото

Politika | 2013. gada 13. februārī plkst. 21:23

Saeimas Juridiskā komisija šodien konceptuāli pirms izskatīšanas pirmajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, kas nosaka, ka Latvijas pilsonis, kuram vismaz pēdējos 15 gadus pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvija un kurš augstākajā pakāpē prot latviešu valodu, ir tiesīgs mainīt savu tautības ierakstu pret ierakstu "latvietis", ziņo LETA.

Šādas izmaiņas atbalstīja visi klātesošie Juridiskās komisijas locekļi, izņemot deputātu Gaidi Bērziņu (VL-TB/LNNK), kurš balsojumā atturējās. Deputāts Valērijs Agešins (SC) gan pauda bažas, vai šādu izmaiņu veikšana nevarētu radīt diskriminācijas draudus. Viņš skaidroja, ka šādu jautājumu neuzdotu, ja Latvijā visi cilvēki veidotu inteliģentu sabiedrību, kurā cilvēki netiek vērtēti pēc tautības.

Viens no grozījumu iniciatoriem, deputāts Andrejs Judins (V) pauda, ka par diskrimināciju kā tādu ir jāsatraucas, taču nav pamata diskriminācijas iespēju saistīt ar piedāvātajām likuma izmaiņām.

Kā ziņoja portāls Mixnews, grozījumus "Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likumā" iesnieguši "Vienotības" un "Reformu partijas" deputāti.

Foto: mixnews.lv

Komentāri