Samazinās deputātu skaitu mazajās pašvaldībās, Mixnews.lv

Samazinās deputātu skaitu mazajās pašvaldībās

фото

Politika | 2013. gada 14. februārī plkst. 10:02

Mazajās pašvaldībās no 1.jūnija būs jāievēl deviņi deputāti līdzšinējo 13 vietā, ko, grozot pašvaldību vēlēšanu likumu, ceturtdien atbalstīja parlaments.

Saeimā galīgajā lasījumā atbalstītie Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā paredz, ka turpmāk tajās pašvaldībās, kuru administratīvajā teritorijā vēlēšanu izsludināšanas dienā ir reģistrējušies ne vairāk kā 5000 iedzīvotāju, pašreizējo 13 deputātu vietā būs jāievēlē deviņi deputāti. Izmaiņas atbilstoši Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas datiem attieksies uz 39 Latvijas mazajām pašvaldībām.

Izmaiņas atbalstītas ar 56 balsīm par, 27 balsīm pret un trīs deputātiem atturoties.

Paredzēts, ka izmaiņas pašvaldību vēlēšanu likumā stāsies spēkā nākamajā dienā pēc likuma izsludināšanas un attieksies uz deputātiem, kas tiks ievēlēti 2013.gada pašvaldību vēlēšanās. Tādējādi jau vēlēšanās 1.jūnijā mazajās pašvaldībās būs jāievēlē mazāks skaits deputātu, nekā domēs strādā pašlaik.

Deputātu skaita samazināšanas mērķis ir nodrošināt profesionālu un efektīvu pašvaldības iedzīvotāju pārstāvniecību novada domē. Koalīcijā netika panākta vienošanās par deputātu skaita izmaiņām lielajās pašvaldībās, tāpēc izmaiņu šajās pašvaldībās pēc 1.jūnija nebūs.

Par to Saeimas deputāti diskutēs parastajā kartībā, izmaiņas likumā skatīs trijos lasījumos, un tās iecerēts attiecināt uz domēm, kas tiks ievēlētas 2017.gadā.

Foto: ikskile.lv

Komentāri