Saeima noraida SC ierosinājumu par 5% PVN likmi siltumam, elektrībai, gāzes un ūdens piegādēm mājsaimniecībām, Mixnews.lv

Saeima noraida SC ierosinājumu par 5% PVN likmi siltumam, elektrībai, gāzes un ūdens piegādēm mājsaimniecībām

фото

Politika | 2013. gada 14. februārī plkst. 10:09

Saeima šodien nenodeva izskatīšanai komisijās politikās apvienības "Saskaņas centrs" (SC) grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likumā, kas paredzēja noteikt samazināto PVN likmi 5% apmērā siltumenerģijas, elektroenerģijas, gāzes un ūdens piegādēm, ja to faktiskais patērētājs ir iedzīvotājs, kas to pērk un patērē siltumenerģiju mājsaimniecības vajadzībām.

SC deputātu iesniegtais likumprojekts paredzēja, ka PVN 5% likmi piemēro šāda koksnes kurināmā piegādēm, ja tā faktiskais patērētājs ir iedzīvotājs, kas pērk un patērē koksnes kurināmo mājsaimniecības vajadzībām. Tāpat SC rosināja 5% PVN likmi piemērot siltumenerģijas, elektroenerģijas un gāzes piegādēm, ja to faktiskais patērētājs ir iedzīvotājs un to patērē mājsaimniecības vajadzībām. Šādas izmaiņas SC piedāvāja īstenot ar brīdi, kad ir saņemts pozitīvs lēmums no Padomdevēju komitejas pievienotās vērtības nodokļa jautājumos, bet ne vēlāk par šā gada 1.jūniju.

Par grozījumiem PVN likumā balsoja 37 deputāti, bet pret bija 47 tautas kalpi.

Foto: no vietnes babasiga.blogspot.com

Komentāri