Ušakovs kategoriski noraida Lindermana ieceri pašvaldību vēlēšanās Rīgā startēt ar vienotu sarakstu, Mixnews.lv

Ušakovs kategoriski noraida Lindermana ieceri pašvaldību vēlēšanās Rīgā startēt ar vienotu sarakstu

фото

Politika | 2013. gada 14. februārī plkst. 12:22

Apvienības "Saskaņas centrs" (SC) līderis, Rīgas mērs Nils Ušakovs kategoriski noraida partijas "Lindermana partija - Par dzimto valodu!" piedāvājumu pašvaldību vēlēšanās Rīgā startēt ar vienotu sarakstu, ziņo LETA.

Ušakovs uzskata, ka šī organizācija esot kļuvusi par "Vienotības" projektu, kura mērķis ir atņemt SC nepieciešamās balsis absolūtā vairākuma iegūšanai nākamajās vēlēšanās galvaspilsētas pašvaldībā.

"Visa informācija, kas ir manā rīcībā, liecina par to, ka tā saucamā partija "Par dzimto valodu" pēdējā laikā ir kļuvusi par "Vienotības" un specdienestu darbinieku politprojektu. Tieši viņi, izmantojot visdažādākās, arī neviennozīmīgi vērtējamas metodes, mudina "Par dzimto valodu" aktīvi piedalīties Rīgas domes vēlēšanās," klāsta Ušakovs.

Pēc Rīgas mēra paustā, "Vienotības" mērķis esot skaidrs - Lindermana partijai aktīvi jācīnās ar SC, turklāt liekulīgi piesedzoties ar krievvalodīgo rīdzinieki interešu aizstāvības kārti.

SC politiķis apgalvo, ka "Vienotības" un specdienestu galvenais uzdevums esot tāds, ka "Lindermana partijai - Par dzimto valodu!" ir jāsavāc līdz 4,5% balsu, tādējādi neiekļūstot Rīgas domē. Tādā gadījumā par šo partiju atdotās balsis vienmērīgi sadalīsies gan starp SC, gan starp "Vienotību" un nacionālo apvienību.

Taču SC atbilstoši rezultātā var iegūt nevis 51%-52%, bet 49% balsu, bažījas Ušakovs, baidot, ka tad Rīgā pie varas atgriezīsies labējie ar Sarmīti Ēlerti (V) priekšgalā.

Ušakovs uzsver, ka ar pašreizējo "Vienotības" vadību SC nesadarbosies nekādos apstākļos. "Mēs arī nekādā gadījumā ne pirms, ne pēc vēlēšanām nesadarbosimies ar "Vienotības" rokaspuišiem, piemēram, no partijas "Par dzimto valodu"," pauž domes priekšsēdētājs.

Iepriekš "Lindermana partija - Par dzimto valodu!" piedāvāja SC kandidēt pašvaldību vēlēšanās Rīgā ar vienotu sarakstu, par ko liecināja partijas valdes paziņojums.

Partijas paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem norādīts, ka "īpašu trauksmi" izraisa fakts, ka pilsētas krievu iedzīvotāju balsis varētu dalīties starp SC un "Lindermana partiju - Par dzimto valodu!". Tāpat, pēc partijas valdes domām, daudzus rīdziniekus uztrauc perspektīva, ka "galvaspilsētā varētu atgūt varu nacionālisti".

Lindermana partijas pārstāvji pārliecināti, ka krievu vēlētāju vairākums labprāt balsotu par abu partiju sarakstu, proti, "par Ušakova un Lindermana savienību".

"Šajā situācijā, kas prasa atbildīgu vēsturiski nozīmīgu izvēli, mēs piedāvājam SC vadībai kandidēt Rīgas domes vēlēšanās ar vienotu sarakstu. Mēs no savas puses esam gatavi deleģēt vienotajā sarakstā desmit cilvēkus. Ņemot vērā, ka pavisam sarakstā būs 60 kandidāti, mūsu piedāvātā attiecība - viens pret pieci - ir korekta un reālistiska," paziņojumā uzsvēra partijas valde.

Viņi piedāvāja iekļaut apvienotajā sarakstā "cieņas vērtus cilvēkus", kuri organizēja parakstu vākšanu un tautas nobalsošanu par krievu valodu un aktīvi piedalījās šajos pasākumos un daļa no kuriem esot jau pazīstami sabiedrībā, - juristu un partijas valdes locekli Ilarionu Girsu, Latvijas Universitātes pasniedzēju, politoloģijas doktoru Andreju Berdņikovu, publicistu ar darba pieredzi Rīgas domē izglītības un transporta jomā Aleksandru Giļmanu, uzņēmēju Iļju Kozirevu, biedrības "Dzimtā valoda" vadītāju Anastasiju Visocku un uzņēmēju Juriju Žuravļovu.

Komentāri