LGS valdes locekle Baiba Broka atstāj amatu, Mixnews.lv

LGS valdes locekle Baiba Broka atstāj amatu

фото

Politika | 2015. gada 7. janvārī plkst. 12:38

Trešdien AS "Latvijas gaisa satiksme" (LGS) ārkārtas akcionāru sapulcē nolemts, ka ar šodienu amatu atstāj līdzšinējā LGS valdes locekle Baiba Broka (VL-TB/LNNK), ziņo LETA.

"Latvijas Gaisa satiksmes" (LGS) akcionāru sanāksmes darba kārtībā šodien bija iekļauts viens darba kārtības jautājums - Brokas atsaukšana no LGS valdes locekļa amata.

VAS "Latvijas Gaisa satiksme" (LGS) valdes locekļiem jābūt pielaidei valsts noslēpumam, - ja Broka pielaidi nav saņēmusi, šo amatu viņa turpmāk nevarēs ieņemt, aģentūrai LETA iepriekš sacīja satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V).

Ar LGS vadību plānots pārrunāt, vai Brokas pienākumus pārdalīs starp pašreizējiem valdes locekļiem vai tomēr viņas vietā tiks meklēts jauns valdes loceklis, norādīja Matīss. Viņš arī piebilda, ka, visticamāk, būs jāmeklē kāds kompetents cilvēks, kas pārzina šo jomu, un "kādam šo funkciju vienkārši piekarināt nebūtu labi", jo pilnvaras ir "ļoti nopietnas".

Drošības policija (DP) neizsniegs speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam LGS valdes loceklei un bijušajai tieslietu ministrei Brokai.

Lūgumu piešķirt pielaidi DP saņēma 2014.gada 24.novembrī, taču, ņemot vērā, ka Satversmes aizsardzības birojs (SAB) jau iepriekš vērtēja Brokas kā tieslietu ministres atbilstību pielaides saņemšanai, DP secinājusi, ka nav pamata pārskatīt SAB lēmumu par atļaujas neizsniegšanu.

Broka aģentūrai LETA iepriekš apgalvoja, ka DP atteikusies izskatīt viņas iesniegumu par pielaides piešķiršanu, lai gan likums tādu iespēju neparedzot. Broka uzsvēra, ka piecu gadu laikā, strādājot LGS, viņai ne reizi nav bijis saskarsmes ar dokumentiem, kam būtu bijusi nepieciešama 2.kategorijas pielaide valsts noslēpumam, bet to "DP pat nav interesējusies noskaidrot". Pēc Brokas teiktā, viņa nemeklēšot iespējas pārskatīt DP lēmumu atteikties izskatīt viņas iesniegumu.

LGS valdes priekšsēdis Dāvids Tauriņš norādīja, ka nākotnē varētu tikt izvērtēta iespēja Brokai darbu turpināt nozarē citā amatā. Tauriņš arī sacīja, ka neatkarīgi no izveidojušās situācijas Brokai esot "ievērojama un liela" pieredze LGS pārstāvošā nozarē un būtu lietderīgi to izmantot tālāk. Viņa LGS esot nostrādājusi teju septiņus gadus. Vienlaikus gan Tauriņš atzina, ka šādi lēmumi vēl nav pieņemti.

Komentāri