Populārāko partiju sarakstā līderi nemainās, Mixnews.lv

Populārāko partiju sarakstā līderi nemainās

фото

Politika | 2015. gada 9. janvārī plkst. 16:10

Populārākie politiskie spēki decembrī bija partija "Saskaņa", Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kā arī "Vienotība", liecina "Latvijas faktu" veiktā aptauja, ziņo LETA.

Ja Saeimas vēlēšanas notiktu decembrī, "Saskaņu" atbalstītu 19,9% respondentu, ZZS - 12,7%, "Vienotību" - 10,6%, bet nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) - 9,3% aptaujāto.

"Latvijas faktu" vadītājs Aigars Freimanis aģentūrai LETA skaidroja, ka daudzu pēdējo mēnešu laikā "Saskaņas" reitings ir relatīvi stabils, līdzīga situācija ir arī ar VL-TB/LNNK popularitāti, savukārt "Vienotība" pēdējos mēnešos piedzīvojusi reitinga kritumu. Atbalsta samazinājumu šai partijai Freimanis skaidroja ar neizpildītiem solījumiem un situāciju atsevišķās nozarēs, piemēram, veselības aprūpē, kur arī ilgstoši nebija ministra, un izglītībā. Tāpat šo situāciju varēja ietekmēt arī norises pašā partijā, piebilda sociologs.

Tāpat 5% barjeru, kas nepieciešama iekļūšanai Saeimā, sasniegtu vai būtu tuvu tai Latvijas Reģionu apvienība (LRA) un partija "No sirds Latvijai!" (NSL). Par LRA decembrī bija gatavi balsot 5,6% aptaujāto, bet par NSL - 4,8% vēlētāju.

Par partiju "Latvijai attīstībai" decembrī balsotu 1% respondentu, par "Jauno konservatīvo partiju" - 0,9%, par "Vienoti Latvijai" - 0,9%, bet par "Latvijas Krievu savienību" - 0,4%.

Vēl 14,2% respondentu atbildēja, ka vēlēšanās nepiedalītos, bet 19,7% nezina vai nav izlēmuši, par ko balsotu.

Komentāri