Bērziņš ar Eiropadomes priekšsēdētāju Tusku pārrunā Latvijas ekonomisko attīstību (FOTO, VIDEO), Mixnews.lv

Bērziņš ar Eiropadomes priekšsēdētāju Tusku pārrunā Latvijas ekonomisko attīstību (FOTO, VIDEO)

фото

Politika | 2015. gada 9. janvārī plkst. 12:01

Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks tikšanās laikā ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu pārrunājuši arī Latvijas ekonomiskās attīstības jautājumus un ieguvumus no pievienošanās eirozonai.

Kā informēja Valsts prezidenta kancelejas Preses dienestā, tāpat Valsts prezidents sarunas laikā informēja Tusku par Latvijas iekšpolitisko situāciju, uzsverot mazākumtautību lomu un nozīmi valsts iekšējās stabilitātes nodrošināšanā.

фото

фото

Vēl Bērziņš informēja Eiropadomes priekšsēdētāju par šī gada plāniem ārpolitikas un aizsardzības jautājumu risināšanā, uzsverot Baltijas jūras reģiona valstu sadarbības nozīmi.

фото

фото

Pēc tikšanās ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (V) Tusks norādījis, ka Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības (ES) Padomē ir sākusies ļoti sarežģītos apstākļos. Viņš minēja, ka ES patlaban saskaras ar daudzām iekšējām un ārējām problēmām, kuras Latvijas prezidentūras laikā turpmākos sešus mēnešus būs jārisina. Viens no aktuālākajiem jautājumiem ir drošība, kas jo īpaši ir aktualizējies pēc terorakta Parīzē.

"Šādi traģiski notikumi norāda uz mūsu valstu ievainojamību un to, cik ievainojama ir mūsdienu pasaule. ES nevar izdarīt visu, bet mēs varam stiprināt savas aizsardzības spējas un veidot papildu drošības garantus," teica politiķis.

Tāpat joprojām aktuāls esot jautājums par notikumiem Ukrainā. "Ir jādomā, kāda būs Eiropas reakcija. Teritorijas nedalāmība un suverenitāte ir tie principi, kas ir nepārkāpjami," uzsvēra Tusks.

Runājot par sankcijām pret Krieviju, Eiropadomes priekšsēdētājs uzsvēra, ka ES neizstrādā politiku, kas ir vērsta pret Krieviju, šīs politikas mērķis ir nodrošināt mierīgu līdzāspastāvēšanu. Viņš gan atzina, ka no šīs ES īstenotās politikas Latvijai nākas maksāt augstāku cenu nekā pārējām ES dalībvalstīm, taču patlaban neesot citas izvēles.

Latvijas prezidentūras laikā būs jāpievēršas arī ekonomiskās krīzes mazināšanai ES, ekonomiskās izaugsmes atjaunošanai un investīciju piesaistei. Tusks atzina, ka Latvija šajā ziņā kalpos kā labs piemērs, kā veiksmīgi izkļūt no krīzes un kā pieņemt drosmīgus lēmumus par strukturālām reformām, lai atjaunotu ekonomisko stabilitāti.

"Es esmu pārliecināts, ka prezidentūra Laimdotas Straujumas vadībā būs aktīva, efektīva un produktīva," noteica Eiropadomes priekšsēdētājs. Straujuma informēja, ka tikšanās laikā pārrunāta gaidāmo divu Eiropadomes sanāksmju darba kārtība, kā arī jautājumi, kurus ES valstu līderi pārspriedīs neformālajā sanāksmē. Ja martā paredzētajā Eiropadomes sanāksmē viens no galvenajiem jautājumiem būs enerģētikas savienība, jūnijā galvenais jautājums būs Eiropas vienotais digitālais tirgus. Papildus šiem jautājumiem būs arī citi, tostarp Austrumu partnerība, kur katrai partnerības valstij ir nepieciešama sava pieeja, uzsvēra Straujuma.

Nebūšot iespējas izvairīties arī no jautājumiem, kas skar drošību.

Jāatgādina, ka ceturtdien divu dienu vizītē Latvijā ieradās Eiropadomes priekšsēdētājs Tusks. Viņš apmeklēja pasākumus, kas saistīti ar Latvijas prezidentūras sākšanos ES. Savukārt piektdien Tuskam ir tikšanās ar valsts augstākajām amatpersonām.

Komentāri