Vīķe-Freiberga aicina aktīvāk stāstīt par tiesībām uz dzīvību un vārda brīvību, Mixnews.lv

Vīķe-Freiberga aicina aktīvāk stāstīt par tiesībām uz dzīvību un vārda brīvību

фото

Politika | 2015. gada 10. janvārī plkst. 16:50

Komentējot šīs nedēļas traģiskos notikumus Parīzē, bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga uzsver, ka ir jāturpina stāstīt iedzīvotājiem par to, cik svarīgi ir cienīt cilvēka dzīvi, ziņo LETA.

Vīķe-Freiberga Eiropas tematiskā gada atklāšanas konferencē, uzrunājot klātesošos franču valodā, teica, ka ir ļoti apbēdināta par teroraktu Parīzē, kurā nogalināti desmit žurnālisti un divi policisti. Viņa pauda pārliecību, ka ir jāturpina strādāt un stāstīt par to, cik svarīgi ir cienīt cilvēku dzīvību, un cik svarīgi ir runāt par pamattiesībām.

Tāpat ir jārespektē viedokļu atšķirība. "Un nedrīkst arī aizmirst par situācijām, kad kāds ziedo savu dzīvību citu labā," noteica eksprezidente.

Jāatgādina, ka trešdien Parīzē ar automātiskajiem ieročiem bruņoti cilvēki iebruka satīras žurnāla "Charlie Hebdo" redakcijā, nogalinot 12 cilvēkus. Uzbrucēji esot klieguši "Mēs esam atriebuši pravieti" un "Allahu Akbar" ("Dievs ir dižens").

Traģiskais incidents šokēja gan Franciju, gan visu Eiropu, raisot bažas par vēl citiem džihādistu uzbrukumiem, sevišķi, ņemot vērā faktu, ka Eiropā atgriežas daudzi kaujinieki, kuri cīnījušies Sīrijā un Irākā.

Komentāri