Televīzijas maksas virszemes apraidi turpmāk nodrošinās viens komersants, Mixnews.lv

Televīzijas maksas virszemes apraidi turpmāk nodrošinās viens komersants

фото

Politika | 2013. gada 14. februārī plkst. 21:35

Saeima šodien trešajā, galīgajā, lasījumā pieņēma grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kas nosaka, ka televīzijas maksas virszemes apraidi nodrošinās viens komersants, ziņo LETA.

Šāda kārtība ir spēkā arī pašlaik - virszemes apraidi nodrošina SIA "Lattelecom". Pieņemtā kārtība stāsies spēkā no 2014.gada 1.janvāra, kad beigsies pašlaik attiecībā uz virszemes apraidi spēkā esošo līgumu darbība.

Par to, kurš komersants nodrošinās virszemes apraidi, tiks rīkots konkurss, lai izvēlētos labāko piedāvājumu.

Kā iepriekš akcentēja Satiksmes ministrijas (SM) parlamentārais sekretārs Klāvs Olšteins, izšķiršanās, ka virszemes apraidi nodrošinās viens komersants, bija pareiza, jo konkurencei ir jābūt nevis vienas platformas iekšienē, bet gan starp platformām - virszemes televīziju, interneta televīziju, satelīttelevīziju un kabeļtelevīziju.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija gan iestājās par atklāta un caurskatāma konkursa rīkošanu, aicinot pieļaut konkurenci, nevis maksas TV apraidi uzticēt vienam komersantam, pavēstīja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

Komisija izstrādāja likumprojekta redakciju trešajam lasījumam, nosakot, ka atbildība par konkursa rīkošanu jāuzņemas valdībai kopumā, nevis SM. Šādā redakcijā likums arī tiks pieņemts, piebilda komisijas priekšsēdētāja.

Likums noteiks, ka konkursa nolikumu apstiprina Ministru kabinets (MK). Konkursa nolikumā būs jānosaka maksas televīzijas pakalpojuma sniedzējam izvirzāmās prasības, vērtēšanas kritērijus, konkursa norises kārtību, termiņu, uz kādu tiek piešķirtas tiesības nodrošināt maksas televīzijas pakalpojumu, maksu par raidošo tīklu izmantošanu maksas televīzijas programmu izplatīšanai ciparformātā un citus ar konkursa norisi saistītos jautājumus.

Maksas televīzijas pakalpojuma sniedzēju noteiks MK izveidota starpinstitucionāla komisija no vairākām ar jomu saistītām institūcijām.

Pieņemtais likums arī nosaka, ka no 2014.gada 1.janvāra notiks atteikšanos no nevajadzīgiem starpniekiem bezmaksas apraides jomā. Pēc nepilna gada par to būs atbildīgs tikai VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs", un ar šo jomu saistītās izmaksas atbilstoši VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (LVRTC) amatpersonu solījumiem samazināšoties trīs reizes.

Foto: novostiua.net, kasperstromman.com

Komentāri