Latvieši prezidenta amatā grib redzēt Vīķi-Frebergu, krievvalodīgie - Ušakovu, Mixnews.lv

Latvieši prezidenta amatā grib redzēt Vīķi-Frebergu, krievvalodīgie - Ušakovu (2)

фото

Politika | 2015. gada 15. janvārī plkst. 16:13

Kā līderus aptaujā par labākajiem prezidenta amata kandidātiem Ventspils pilsētas mēru Aivaru Lembergu un Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu (S) pārsvarā izraudzījušies Latvijā dzīvojošie krievvalodīgie iedzīvotāji, liecina laikraksta "Neatkarīgā Rīta Avīze" pasūtītā socioloģisko pētījumu kompānijas SKDS aptauja.

Lai gan minētajā aptaujā līdera pozīciju ar 17,4% ieņem Lembergs, aptaujas dati liecina, ka minēto kandidatūru valsts pirmās personas amatā vēlētos redzēt 21,9% krievvalodīgo iedzīvotāju, bet latvieši - 14,3%.

Lielāks atbalsts krievvalodīgo vidū ir aptaujas otrās vietas ieguvējam Ušakovam, par kura kandidatūru iestājās 30,6%, lai gan prezidenta amatā viņu vēlētos redzēt arī 4,9% latviešu.

фото

Tāpat lielu atbalstu krievvalodīgo iedzīvotāju vidū ir ieguvusi Saeimas deputāte Inguna Sudraba, par kuru būtu nobalsojuši 11,1%, lai gan viņas kandidatūru arī atbalstīja 8% latviešu.

Latviešu vidū lielāko atbalstu guvusi eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, kuras kandidatūru prezidenta amatā vēlētos redzēt 15,4% latviešu, lai gan viņas kandidatūru atbalsta arī 2,3% krievvalodīgo Latvijas iedzīvotāju.

Līdzīgs atbalsts starp latviešiem un krievvalodīgajiem ir Valsts prezidentam Andrim Bērziņam, kura kandidatūru atbalstītu 8,8% latviešu un 7,7% krievvalodīgo.

Komentāri 2
mpirms 4 gadiem
Es gan domāju,ka Vīķe-Freiberga,tāpat kā Bērziņš jau ir par veciem šim amatam.Vai tiešām nav citas kandidatūras?Vai mūsu Latvija ir tik nabadzīga ar gudriem,godīgiem un vienkāršiem cilvēkiem.Nu nepatīk man Freiberga,jo liekas pārāk iedomīga un no kurienes viņa vispār uzradās?Aizdomīgi un acīmredzams,ka kādam notektam mērķim,ne mums to zināt,varam tikai minēt.
pfpirms 4 gadiem
Es domāju ka tas būtu saprātīgi ja prezidenta amatā izvirzītu Vairu Vīķi-Freibergu tikai nezinu vai to nozīmīgā loma izvirzīt Eiropas savienībā un nato bija pareiza rīcība.To jau mēs drīz redzēsim . :)