Merkele: Latvija un Vācija uzticas viena otrai, Mixnews.lv

Merkele: Latvija un Vācija uzticas viena otrai

фото

Politika | 2015. gada 16. janvārī plkst. 11:12

Latvijas un Vācijas sadarbības pamatā ir savstarpēja uzticēšanās, tā tikšanās laikā ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu sacīja Vācijas kanclere Angela Merkele, ziņo LETA.

Piedaloties izstādes "Zaļā nedēļa" atklāšanā, Bērziņš tikās ar Merkeli, lai pārrunātu Latvijas un Vācijas divpusējās attiecības, kā arī Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē būtiskākos uzdevumus. Abas puses bija vienisprātis, ka Austrumu partnerības jautājumi ir vieni no nozīmīgākajiem, kas ietver arī ar Ukrainu saistīto jautājumu risināšanu. Vienlaikus abas amatpersonas atzina, ka Austrumu partnerības politika ES jāveido pārdomāti un mērķtiecīgi, ņemot vērā iepriekšējo pieredzi un atziņas.

Sākot sarunu, kanclere uzsvēra, ka Latvijas kā "Zaļās nedēļas" partnervalsts un vienlaikus prezidējošās valsts pārstāvniecība Berlīnes izstādē visaugstākajā līmenī ir nozīmīgs žests arī abu valstu divpusējā līmenī.

"Mūsu valstu sadarbība pamatojas savstarpējā uzticībā. Latvijas prezidentūrai ir ļoti nozīmīga programma, un Vācija jūs atbalsta tajā," sacīja Merkele.

Prezidents pateicās kanclerei par iespēju Latvijai kā partnervalstij piedalīties pasaulē lielākajā un nozīmīgākajā lauksaimniecības, pārtikas un dārzkopības izstādē "Zaļā nedēļa", vērtējot to kā platformu sadarbības veicināšanai ar citām valstīm, kas dod iespēju Latvijas ražotājiem, īpaši pārtikas industrijā, atrast jaunus sadarbības partnerus.

"Zeme un zemkopība man personīgi ir ļoti nozīmīgas, tādēļ es bez šaubīšanās piekritu atklāt šo nozīmīgo pasākumu gan Latvijai, gan Vācijai," atzina prezidents.

Abas amatpersonas arī norādīja, ka Latvijas un Vācijas divpusējās attiecības ir izcilas, it īpaši aizsāktajā duālās izglītības veicināšanas projektā, kur Vācijai ir nozīmīga loma.

Pārrunājot Ukrainas un Krievijas konflikta atrisināšanas iespējas, abas puses bija vienisprātis par to, ka šie jautājumi nebūs risināmi īsā laika posmā un primāri nepieciešama kara darbības pārtraukšana.

Komentāri