Daļu no World Expo paredzētās naudas Latvija iemaksās Eiropas Kosmosa aģentūrā, Mixnews.lv

Daļu no World Expo paredzētās naudas Latvija iemaksās Eiropas Kosmosa aģentūrā

фото

Politika | 2015. gada 4. februārī plkst. 16:13

Daļa līdzekļus, kas iepriekš tika paredzēti dalībai izstādē "World Expo 2015", tiks izlietoti dalības maksai Eiropas Kosmosa aģentūrā, LNT teica Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Dalības maksai varētu tikt izmantoti līdz 1,5 miljoniem eiro, kas ir viena gada dalības maksa. Iespējams, varētu tikt apsvērta iespēja samaksāt dalības maksu diviem gadiem.

Ja būs citi priekšlikumi, piemēram, stiprināt Latvijas Institūtu, tad šie priekšlikumi tiks apsvērti, teica Straujuma.

Iepriekš Ministru prezidente teica, ka no Latvijas dalības starptautiskajā izstādē "World Expo 2015" ietaupītā nauda jāiegulda Latvijas attīstībai un Latvijas tēla attīstībai.

Ekonomikas ministrijas (EM) aplēses par Latvijas dalības pārtraukšanu "World Expo" liecina, ka budžeta ietaupījums 2015.gadā varētu būtu indikatīvi 3,3 miljoni eiro un 2016.gadā indikatīvi 160 000 eiro. Kā ziņots, janvārī Latvija kļuva par Eiropas Kosmosa aģentūras sadarbības valsti. Līdz šim jautājums par nepieciešamo finansējumu saistību samaksai nebija atrisināts.

Valdībā tika lemts, ka dalības maksai nepieciešamie 1,38 miljoni eiro Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) būs jāmeklē savās budžeta programmās, tādējādi neatbalstot IZM prasību naudu piešķirt no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Komentāri