Sāk Čalovska nodošanu ASV likumsargiem, Mixnews.lv

Sāk Čalovska nodošanu ASV likumsargiem (2)

фото

Politika | 2015. gada 11. februārī plkst. 20:05

Trešdienas vakarā ir sākts kibernoziegumos apsūdzētā Denisa Čalovska nodošanas process ASV likumsargiem, lai viņu varētu izdot ASV, ziņo LETA.

Kā apstiprināja Latvijas Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis, Čalovskis tiks nodots ASV Māršalu servisam. Jebkādas citas detaļas par Čalovska izdošanas apstākļiem Sadovskis atteicās komentēt.

Jāatgādina, ka ASV federālie prokurori Čalovskim kopā ar diviem citiem iespējamiem Austrumeiropas kibernoziedzniekiem - Krievijas pilsoni Ņikitu Kuzminu un Rumānijas iedzīvotāju Mihaju Paunesku - izvirzījuši apsūdzības par datorvīrusa "Gozi Virus" radīšanu un uzturēšanu. Ar šo vīrusu tika inficēts vairāk nekā miljons datoru visā pasaulē, tostarp aptuveni 40 000 datoru ASV. Vīruss nonācis pat ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) datoros. Pamatojoties uz minēto apsūdzību, ASV lūdza Latvijai izdot Čalovski.

Latvijas valdība pērn 30.septembrī nolēma nepārsūdzēt Eiropas Cilvēktiesību Tiesas (ECT) lēmumu, kas paredz, ka Čalovski var izdot ASV. Iepriekš ECT palāta, tāpat kā Latvijas Augstākā tiesa, bija atzinusi par pieļaujamu Čalovska izdošanu ASV un vairumu pieteicēja sūdzībā norādīto punktu noraidījusi kā nepamatotus.

Vēlāk Čalovskis nolēma labprātīgi doties uz Ameriku un stāties tiesas priekšā. Čalovska advokāte Ilona Bulgakova šā gada janvāra beigās atzina, ka izskanējusī informācija par Čalovska lēmumu labprātīgi doties uz Ameriku ir patiesa, bet plašākus komentārus atteicās sniegt. Latvijas Valsts policija iepriekš atturējās prognozēt termiņu, kad Čalovskis tiks izdots ASV.

Komentāri 2
Ivarspirms 4 gadiem
Arprāts! Mūsu PILSONIS! Kur skātās LR valdība!? Cilvēks pat nebij NEKAD ASV! Ja bija vainīgs, vajadzēja sudzēt te!
Ivarspirms 4 gadiem
Arprāts! Mūsu PILSONIS! Kur skātās LR valdība!? Cilvēks pat nebij NEKAD ASV! Ja bija vainīgs, vajadzēja sudzēt te!