Rosina publiskot visu amatpersonu un valsts darbinieku algas, Mixnews.lv

Rosina publiskot visu amatpersonu un valsts darbinieku algas

фото

Politika | 2015. gada 16. februārī plkst. 14:39

Deputāts Ints Dālderis (V) iesniedzis priekšlikumus grozījumiem Valsts pārvaldes iekārtas likumā, rosinot publiskot iestāžu vietnēs internetā visas publisko personu maksātās algas.

Šis priekšlikums aptver visas Ministru kabinetam padotās iestādes - gan valsts tiešās pārvaldes iestādes, gan arī atvasināto publisko personu pastarpinātās pārvaldes iestādes, tātad arī brīvostas, augstskolas un pašvaldības, informēja "Vienotības" pārstāvis Didzis Šēnbergs. Dāldera piedāvātais regulējumus būtu attiecināmas ne tikai uz amatpersonām, bet visiem valsts darbiniekiem, kuriem ir civiltiesiskas attiecības ar publiskajām personām.

Priekšlikumi arī paredz "pēc iespējas pilnīgāk īstenot Satversmē nostiprinātās cilvēka pamattiesības uz informācijas atklātību", proti, pārtraukt praksi ik mēnesi dzēst atalgojuma sarakstus, bet gan ziņas par iestādēs izmaksātajām algām uzturēt piecus gadus.

Šāda kārtība kopā ar aprēķinātā bruto atalgojuma publicēšanu saskanētu ar pašreizējo valsts amatpersonu deklarāciju pastāvīga publiskuma principu, kā arī ļautu iedzīvotājiem, kuri piedalās darba tirgū, precīzi uzzināt konkrētam amatam vai darba vietai faktiski esošo atalgojumu neatkarīgi no pašreizējā amata ieņēmējam piemītošajiem personiskajiem nodokļu atvieglojumiem, uzskata "Vienotības" deputāts.

Priekšlikumus grozījumiem Valsts pārvaldes iekārtas likumā uz otro lasījumu var iesniegt līdz 2.martam, un tas tos vērtēs atbildīgā Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija.

Jāatgādina, ka valdība piekritusi publicēt pedagogu algas ar visiem skolotāju vārdiem un uzvārdiem. Likuma grozījumi gan vēl jāskata Saeimā.

Izglītības un zinātnes ministrija iepriekš skaidrojusi, ka likuma grozījumi nepieciešami, lai padarītu atklātu valsts budžeta izlietojumu pedagogu darba samaksas nodrošināšanā.

Komentāri