Straujuma katram novēl sasniegt virsotnes, kādas sasnieguši Latvijas sportisti (FOTO), Mixnews.lv

Straujuma katram novēl sasniegt virsotnes, kādas sasnieguši Latvijas sportisti (FOTO)

фото

Politika | 2015. gada 11. martā plkst. 13:43

Sveicot ziemas sporta veidu godalgoto vietu ieguvējus sportistus, Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) izteica vēlmi, kaut visi Latvijā sasniegtu tik augstas virsotnes, kādas šosezon ir izdevies sasniegt mūsu valsts sportistiem, ziņo LETA.

"Dod Dievs, lai mēs katrs savā amatā - politiķi, ierēdņi, būvnieki un visi citi - sasniegtu tos profesionālisma kalngalus, kurus jūs esat sasnieguši!" šodien teica Straujuma.

Viņa atzina, ka var tikai iedomāties, kādas ir sportistu sajūtas, kad ir grūti un šķiet, ka jāpieliek punkts. "Bet tad ir spēks, kas liek iet uz priekšu un mums liek justies lepniem par jums, justies lepniem, ka mūsu karogs ir kopā ar lielvalstu karogiem," sportistiem teica valdības vadītāja. Viņa pateicās par prieku un lepnumu, ko sportisti dod Latvijai.

Straujuma godalgotajiem sportistiem pasniedza jauno divu eiro monētu, kas izdota par godu Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienībā, un Ministru prezidenta diplomātisko pildspalvu, ko parasti mēdz pasniegt augstām ārvalstu amatpersonām. Straujuma arī piebilda, ka rīt Nacionālās sporta padomes sēdē varētu tikt pieņemti labi lēmumi sportistiem.

фото

фото

Lai gan pēc Soču Ziemas olimpiskajām spēlēm varēja šķist, ka šī sezona vairāk būs kā atpūta un tajā sportistiem būs kādas atlaides, tomēr augstie sasniegumi pierāda, ka arī Sočos izcīnītās medaļas nebija nejaušība un tās bija pelnītas, pauda Latvijas olimpiskās komitejas vadītājs Aldons Vrubļevskis. Šīs ziemas panākumi liecinot par to, ka uz nākamajām olimpiskajām spēlēm Latvijai ir liels potenciāls.

Sveicot bobslejistus, premjerministre vēlējās zināt par pasaules čempionāta pēdējā brauciena misēkli, kad Oskara Melbārža pilotētais bobs starta ieskrējienā izslīdēja no gropes. Tomēr valdības vadītāja uzsvēra - galvenais, ka arī pēc šāda starpgadījumā tika izcīnīta medaļa. Savukārt, sveicot skeletonistus Martinu un Tomasu Dukurus, Straujuma izteica apbrīnu, kā iespējams tik precīzi pēc ieskrējiena uzgulties uz skeletona kamanām.

фото

фото

Jāatgādina, ka bobslejisti Oskars Melbārdis un Daumants Dreiškens pasaules čempionātā divnieku ekipāžām ieguva sudraba medaļu, bet aizvadītajā nedēļas nogalē izcīnīja trešo vietu četrinieku ekipāžām. Melbārža ekipāža ieguvusi arī zelta medaļas pasaules kausā divniekiem un četriniekiem.

Savukārt kamaniņbraucēji brāļi Andris un Juris Šici izcīnīja trešo vietu olimpiskajā Soču trasē Krievijā notiekošajā Pasaules kausa izcīņas noslēdzošajā, devītajā, posmā kamaniņu sportā, kas vienlaicīgi ir arī Eiropas čempionāts. Latvijas kamaniņbraucēju komanda izcīnīja trešo vietu Eiropas čempionāta komandu stafetē.

Tikmēr Latvijas jaunais bobsleja pilots Oskars Ķibermanis izcīnīja sudraba godalgu Altenbergas trasē notikušajās pasaules junioru čempionāta četrinieku sacensībās.

Foto: Valsts kanceleja

Komentāri