Rēzeknes mērs, iespējams, draud žurnālistam ar nāvi (Papildināts), Mixnews.lv

Rēzeknes mērs, iespējams, draud žurnālistam ar nāvi (Papildināts)

фото

Politika | 2015. gada 24. martā plkst. 10:12

"Kompromat.lv" žurnālists Leonīds Jākobsons vērsies pie ģenerālprokurora saistībā ar Rēzeknes mēra Aleksandra Bartaševiča (SC) viņam, iespējams, izteiktajiem draudiem.

Kā norādīts Jākobsona iesniegumā, viņš 23.martā, vērsās pie Rēzeknes mēra, nosūtot viņam īsziņu ar lūgumu sniegt interviju. Vēlāk vakarā Bartaševičs viņam divreiz zvanīja pa telefonu, taču Jākobsons bija aizņemts un nevarēja atbildēt.

фото

Leonīds Jākobsons

Pēc tam no Bartaševiča žurnālistam pienāca īsziņa ar tekstu krievu valodā, kurā norādīts - "ja tu vēl vienu reizi atbrauksi uz Rēzekni, iesi Udalova pēdās!!! tev ir pi****".

Jākobsons iesniegumā ģenerālprokuroram norādījis, ka, pēc viņa domām, tie ir reāli draudi un vārds "pi***" uzskatāms par slepkavības draudiem.

Bartaševičs apgalvoja, ka Jākobsona tālruņa numuru nav zinājis un ieraudzījis to tikai tad, kad saņēmis īsziņu. Savukārt, kas attiecas uz žurnālista izteikumiem par viņam it kā nosūtīto īsziņu, kurā Rēzeknes mērs viņam esot izteicis draudus, tie esot vistīrākie meli.

Pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas, Aleksandrs Udalovs ir viens no SIA "Asko AS" līdzīpašniekiem, kuru policija pirms kāda laika aizturēja saistībā ar skandalozo Rēzeknes uzņēmēja Andra Lucatnieka slepkavību. Līdz ar to "iešana Udalova pēdās" varētu būt ne tik daudz slepkavības draudi, cik draudi ar cietumu.

Rēzeknes pilsētas pašvaldība vakar izplatīja paziņojumu par to, ka Bartaševičs ir vērsies policijā ar lūgumu sākt kriminālprocesu par neslavas celšanu.

Jāatgādina, ka janvāra beigās policijā sākta resoriskā pārbaude saistībā ar Jākobsonam izteiktiem draudiem nodarīt miesas bojājumus vai izdarīt slepkavību, liecina esošais lēmums.

Jākobsons pastāstīja, ka janvārī saņēmis telefona zvanu, kurā viņam izteikti draudi dzīvībai, tāpēc žurnālists nolēmis vērsties policijā. Vēlāk no Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes Jākobsons saņēmis ziņu, ka saistībā ar viņam izteiktajiem draudiem 21.janvārī ir sākta resoriskā pārbaude.

Pēc žurnālista domām, vīrieti, kurš anonīmi zvanīja un izteica draudus, policija jau sen varēja notvert. "Tas, ko viņš teica, bija reāli draudi," sacīja Jākobsons.

Foto: kasjauns.lv

Komentāri