Streļčenoks mēģinās panākt, ka Strīķei anulē pielaidi valsts noslēpumam , Mixnews.lv

Streļčenoks mēģinās panākt, ka Strīķei anulē pielaidi valsts noslēpumam

фото

Politika | 2015. gada 8. aprīlī plkst. 10:39

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadība ir nosūtījusi vēstuli Satversmes aizsardzības birojam (SAB), lūdzot anulēt KNAB darbinieces Jutas Strīķes pielaidi valsts noslēpumam vai arī samazināt pielaides pakāpi, telekanālā LNT paziņoja KNAB vadītājs Jaroslavs Streļčenoks.

Streļčenoks šādu lūgumu SAB izteicis, jo, "pēc mūsu rīcībā esošās informācijas", Strīķe varētu būt pārkāpusi valsts noslēpumu glabāšanas režīmu. "Mums ir apgrūtinoši nosargāt valsts noslēpumu," piebilda KNAB vadītājs.

Strīķe, LETA komentējot Streļčenoka pausto, norādīja, ka vienīgais veids, kā Streļčenokam attaisnot "savu bezjēdzīgo atrašanos amatā, ir nākt klajā ar vēl lielākiem meliem un murgojumiem, cerot, ka kāds to sadzirdēs". Strīķe apliecināja, ka viņai ir šobrīd visaugstākās kategorijas pielaide valsts noslēpumam un tā joprojām ir spēkā.

Streļčenoks un viņa bijusī vietniece Strīķe ilgstoši konfliktē par darba attiecībām. Streļčenoks ir centies viņu atbrīvot no amata un pazemināt amatā, taču pagaidām Strīķei tiesās izdevies nosargāt savas pozīcijas.

KNAB vadītājs stāstīja, ka Strīķe pašlaik nāk uz darbu KNAB, bet amata pienākumus nepilda, proti, viņai tiekot doti darba uzdevumi, bet viņa tos nepildot. Tāpēc arī KNAB vadība ir iesniegusi pieteikumu tiesā, lai tur panāktu Strīķes atbrīvošanu no amata, kam vajadzētu "pielikt punktu šai nejēdzībai".

Komentāri