Premjere: Valsts kanceleja nopludina klasificētu informāciju, Mixnews.lv

Premjere: Valsts kanceleja nopludina klasificētu informāciju

фото

Politika | 2015. gada 15. aprīlī plkst. 12:09

Valsts kancelejas darbinieki vairākkārt nopludinājuši klasificētu informāciju, telekanālā LNT atzina Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Straujuma skaidroja, ka jau Valda Dombrovska (V) valdības laikā dažādās interneta vietnēs parādījušās klasificētu dokumentu kopijas.

Straujuma nevarēja pateikt, vai dokumentus nopludinājusi Valsts kancelejas (VK) direktore Elita Dreimane, vai kāds cits VK darbinieks.

Viņa informēja, ka jau tuvāko nedēļu laikā valdība varētu lemts par Dreimanes atstādināšanu no VK vadītājas amata. Valdības vadītāja cer, ka ministri saprot situāciju un apzinās, ka VK nevar vadīt cilvēks, kuram nav pielaides valsts noslēpumam.

VK vadītājam jāorganizē darbs ar klasificētiem dokumentiem. To protams varot uzticēt kādam citam darbiniekam, taču Straujuma uzskata, ka iestādes vadītājam jābūt pieejai jebkam, ar ko noteiktā iestāde strādā.

Tikmēr Dreimane kategoriski noraida, ka būtu bijuši pārkāpumi informācijas aprites sistēmā, informēja VK.

Viņa uzsver, ka viena no darbības prioritātēm pēdējos gadus bijusi Ministru kabineta ēkas drošības apstākļu un sistēmu fundamentāla pilnveidošana. Piemēram, ir būtiski pilnveidota datu sistēmas aizsardzība, sevišķā lietvedība ir pārcelta uz jaunām telpām, pilnveidota iekšējā normatīvā bāze valsts noslēpuma aizsardzības jomā, kā arī ir veikti citi drošības pasākumi.

Drošības pasākumos 2013.gadā tika investēti 362 711 eiro, savukārt 2014.gadā - 316 531 eiro.

Jāatgādina, ka Satversmes aizsardzības birojs (SAB) anulējis pielaidi valsts noslēpumam VK direktorei Dreimanei. Ja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers atstās spēkā SAB lēmumu, viņai amats būs jāatstāj, uzskata Straujuma. Viņa šajā amatā labprāt redzētu kādu, kas nestrādā valsts pārvaldē.

Komentāri