Kuriozs Saeimā: Sēdi atliek uz nedēļu, jo deputāts atsakās pamest zāli (Papildināts), Mixnews.lv

Kuriozs Saeimā: Sēdi atliek uz nedēļu, jo deputāts atsakās pamest zāli (Papildināts)

фото

Politika | 2015. gada 16. aprīlī plkst. 10:39

Saeimas sēdē izsludināts pārtraukums uz nedēļu, jo deputāts Dainis Liepiņš (LRA) vairākkārtīgi atteicās pamest Saeimas sēžu zāli, ziņo LETA.

Liepiņš neņēma vērā Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces (VL-TB/LNNK) aicinājumus pamest sēžu zāli. Arī pēc diviem izsludinātiem īsiem sēdes pārtraukumiem deputāts atgriezās deputāta vietā sēžu zālē.

Tāpēc Saeimas sēdes tā brīža vadītājs, Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze (ZZS) izsludināja sēdes pārtraukumu uz nedēļu.

Saeimas Prezidijam ir vairāki rīcības varianti, ja Liepiņš nolems arī 23.aprīlī pārtrauktās Saeimas sēdes turpinājumā uzturēties deputāta vietā sēžu zālē, sacīja Gundars Daudze.

Liepiņš vairākkārt atteicās pamest Saeimas sēžu zāli, tāpēc parlamenta sēde tika atlikta uz nedēļu. Iepriekš Saeima ir lēmusi par atļauju izdot deputātu Liepiņu kriminālvajāšanai. Kriminālvajāšanā izdotajiem Saeimas deputātiem ir liegts piedalīties Saeimas un komisiju sēdēs.

Daudze norādīja, ka nevēlas runāt par iespējamajiem variantiem, lai nesākas spekulācijas. Priekšsēdētājas biedrs uzskata, ka tā ir bezprecedenta attieksme pret Latvijas likumiem, parlamentu kā likumdevēju un pret saviem kolēģiem, un Daudzem par Liepiņa rīcību trūkst vārdu.

Vaicāts par Liepiņa plāniem rosināt Saeimai lemt par viņa izdošanas kriminālvajāšanai juridisko korektumu un iespējām atcelt šo lēmumu, Saeimas priekšsēdētājas biedrs atbildēja, ka nezina, kādiem ir jābūt iesniegtajiem dokumentiem un argumentiem, lai lēmumu, kurš vienreiz ir pieņemts, atceltu. Šis jautājums būtu jāpēta juristiem, norādīja Daudze.

Iepriekš tika divas reizes sasaukta Saeimas Prezidija un frakciju padomes kopsēde, kurā neviens neizteica iebildumus par lēmumu izsludināt Saeimas sēdes pārtraukumu līdz 23.aprīlim.

Iepriekš Saeima ir lēmusi par atļauju izdot deputātu Liepiņu kriminālvajāšanai. Kriminālvajāšanā izdotajiem Saeimas deputātiem ir liegts piedalīties Saeimas un komisiju sēdēs.

Foto: Juris Vīgulis, Saeimas Kanceleja

Komentāri