SAB: Arī Krievijas specdienestiem interesē, kas būs Latvijas prezidents, Mixnews.lv

SAB: Arī Krievijas specdienestiem interesē, kas būs Latvijas prezidents

фото

Politika | 2015. gada 22. aprīlī plkst. 09:24

Arī citu valstu, tai skaitā Krievijas specdienestiem, interesē, kas būs Latvijas prezidents, trešdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" atzina Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktors Jānis Maizītis.

Pēc viņa teiktā, ārvalstu specdienestiem šis jautājums interesē tādēļ, ka no tā būs atkarīgs, kā veidosies starpvalstu attiecības, ko varētu prognozēt un komentēt. "Tādēļ arī šie dienesti pastāv, lai ar to nodarbotos," atzina Maizītis.

SAB priekšnieks konkrēti neatbildēja uz jautājumu, vai citu valstu specdienesti kādreiz ir pieķerti mēģinājumos nodrošināt sev lojālu cilvēku nokļūšanu augstos amatos Latvijā, taču viņš atzina, ka tā būtu jebkura specdienesta veiksme. "Pamēģināt jau pamēģina šad tad," atzina SAB priekšnieks.

Viņš apgalvoja, ka SAB zina par ārvalstu specdienestu kontaktiem ar dažādām Latvijas valsts amatpersonām, tai skaitā politiķiem. "Mēs aptuveni un šad tad arī diezgan precīzi noskaidrojam, kāda ir šo kontaktu jēga un rezultāti," apstiprināja Maizītis.

Viņš atzina, ka kopumā ārvalstu specdienestu aktivitāte un interese par Latviju patlaban ir vērtējama kā vidēja, proti, nevarētu teikt, ka tie par Latviju neinteresējas, bet nevarētu arī apgalvot, ka šī interese ir īpaši augsta.

Komentāri