Straujuma Ukrainai atgādina, ka tā nav viena savā situācijā, Mixnews.lv

Straujuma Ukrainai atgādina, ka tā nav viena savā situācijā

фото

Politika | 2015. gada 28. aprīlī plkst. 15:40

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) otrdien, uzstājoties Eiropas atbalsta konferencē Ukrainai, pauda, ka izaicinājumi šai valstij ir lieli, tomēr tā savā situācijā nav viena, informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

Straujuma foruma dalībniekiem norādījusi, ka Ukrainai jāsaskaras ar lieliem izaicinājumiem, tostarp konflikta atrisināšanu austrumu daļā, valsts teritoriālo integritāti un ekonomikas izaugsmi. Tomēr Ukrainas iedzīvotāji šajā situācijā nav vieni, jo Eiropa ir ar tiem.

"Un tas ir skaidrs - Krima ir un būs Ukrainas daļa," uzsvērusi premjerministre.

Straujuma uzrunā arī uzsvērusi, ka Latvija kā prezidējošā valsts Eiropas Savienības (ES) Padomē savas darba kārtības centrā ir likusi Austrumu partnerību, veidojot atvērtu Eiropu, kam rūp kaimiņattiecības un kas tiecas uz stabilitāti un labklājību. Viņa paudusi, ka spēkā esošais ES-Ukrainas Asociācijas līgums un Padziļinātas un visaptverošas brīvās tirdzniecības nolīgums, kam jāstājas spēkā 2016.gada 1.janvārī, var būt spēcīgi līdzekļi, lai Ukrainā veicinātu ekonomikas atveseļošanos. Vienlaikus gan Straujuma atgādināja, ka tam ir jābūt Ukrainas procesam, ko vada paši šīs valsts iedzīvotāji.

Politiķe klāstījusi arī par Latvijas pieredzi ekonomikas augšupejas veicināšanā, piedzīvojot nozīmīgas un sāpīgas reformas. Tāpat viņa uzteikusi Ukrainas valdību par panākto progresu, īstenojot Eiropas Savienības integrāciju un Starptautiskā Valūtas fonda rekomendācijas, risinot korupcijas problēmas un ar deregulācijas palīdzību uzlabojot uzņēmējdarbības klimatu, kā arī virzoties uz priekšu ar vietējo pašvaldību reformu.

"Katrs konkrēts lēmums virza Ukrainu uz labklājīgāku un stabilāku valsti, no kā iegūst Ukrainas iedzīvotāji un visa Eiropa," teikusi Straujuma.

Jau ziņots, ka Straujuma kā Latvijas un arī ES prezidējošās valsts pārstāve Ukrainas galvaspilsētā Kijevā piedalās ES atbalstam Ukrainai rīkotā starptautiskā konferencē ar augstu ES amatpersonu līdzdalību.

Komentāri