KNAB augstos amatos strādā cilvēki, kuri spiesti piepelnīties citviet, Mixnews.lv

KNAB augstos amatos strādā cilvēki, kuri spiesti piepelnīties citviet

фото

Politika | 2015. gada 30. aprīlī plkst. 11:14

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), vadošos amatos strādā cilvēki, kuri spiesti piepelnīties citos amatos, ziņo žurnāls "Ir".

KNAB Iekšējās drošības nodaļas vadītājs Jānis Roze, kurš ir arī KNAB priekšnieka vietnieks korupcijas apkarošanas jautājumos, piestrādā par instruktoru autoskolā.

Braukt kursantiem rītos un vakaros, kā arī brīvdienās viņš māca "Cresco" un "Baltik Pūcēns", bet autoskolā "Vanags" otrdienu un ceturtdienu vakaros Roze pasniedz teoriju skolas filiālē Baldonē. CSDD informācija liecina, ka sešos mēnešos Roze 14 cilvēkus mācījis braukt, bet 33 pie viņa skolojušies teorijā.

Rozes slepenā statusa dēļ viņa amatpersonas deklarācija nav publiski pieejama, taču neoficiāla informācija liecina KNAB darbiniekam ir lielas parādsaistības. Kādas tās ir, neizdodas noskaidrot arī ar KNAB preses sekretāres starpniecību, vēsta "Ir".

Roze nav vienīgais, kas pienākumus KNAB apvieno ar citiem darbiem. Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītāja Ieva Otomere klubā "Figūras draugi" vada tievēšanas nodarbības, vēsta "Ir". Otomeres amatpersonas deklarācija rāda ievērojamas parādsaistības - 187 387 eiro. KNAB vadība amatu savienošanā neko nosodāmu vai nepieļaujamu nesaskata.

Gada laikā birojā pieņemti 11 lēmumi par amatu savienošanu gan augstākām amatpersonām, gan darbiniekiem. KNAB priekšnieka vietniece Ilze Jurča šaubās, ka Otomeres dalību svara vērotāju pulciņā var nodēvēt par nodarbību vadīšanu. Savukārt Rozes darbu autoskolās Jurča uzsver - KNAB ir vērtējis, vai šāda amatu savienošana neradīs interešu konfliktu, netraucēs pildīt tiešos pienākumus un nebūs pretrunā ar nozares ētiku. "Tas ir izvērtēts un atļauja dota," teica Jurča.

Foto: reitingi.lv

Komentāri