Bērziņš: Valsts prezidenta ievēlēšanā būs pārsteigumi, Mixnews.lv

Bērziņš: Valsts prezidenta ievēlēšanā būs pārsteigumi

фото

Politika | 2015. gada 7. maijā plkst. 10:11

Valsts prezidents Andris Bērziņš, būdams vēl šajā amatā, nevēlas vērtēt potenciālos prezidenta amata kandidātus, tādējādi nevienu īpaši neizceļot, bet atzīst, ka ievēlēšanas process nebūs īss un tajā ir gaidāmi pārsteigumi.

LTV Bērziņš, atteicoties vērtēt potenciālos Valsts prezidenta amata kandidātus, norādīja, ka izvēli atstāšot 100 ievēlēto Saeimas deputātu ziņā.

Tomēr viņš piebilda, ka jaunā Valsts prezidenta amata kandidāta meklēšanas un ievēlēšanas procesā ir sagaidāmi pārsteigumi.

"Pašlaik notikumu attīstības gaita šajā jautājumā liecina, ka nebūs īss un konkrēts rezultāts. Tomēr kompromiss būs jāmeklē un esmu pārliecināts, ka parlaments to atradīs," sacīja Bērziņš.

Jāpiebilst, ka vakar Latvijas Zaļā partija (LZP) valdes sēdē vienojās kā Valsts prezidenta amata kandidātu izvirzīt aizsardzības ministru un partijas līdzpriekšsēdētāju Raimondu Vējoni.

LZP ietilpst Zaļo un zemnieku savienībā (ZZS), un ZZS 11.maijā valdes un frakcijas kopsēdē lems par kopīga Valsts prezidenta kandidāta izvirzīšanu.

Kā sacīja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis, ZZS, izvirzot savu Valsts prezidenta kandidātu, izvēlēsies starp Vējoņa un Liepājas domes priekšsēdētāja Ulda Seska kandidatūrām.

Jau iepriekš valdošās koalīcijas partneri - nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai" (VL-TB/LNNK) un "Vienotība" - norādīja, ka par Vējoņa kandidatūru Valsts prezidenta amatam lems, ja ZZS viņu oficiāli izvirzīs, tomēr pagaidām būtisku iebildumu valdības partneriem pret šo kandidātu neesot. Šiem politiskajiem spēkiem nākamnedēļ paredzētas sanāksmes, kur plānots lemt par kandidātiem Valsts prezidenta amatam.

Komentāri