Straujuma: Ir būtiski lēmumi, kas ikvienam jāpieņem 25 gadus pēc neatkarības atjaunošanas, Mixnews.lv

Straujuma: Ir būtiski lēmumi, kas ikvienam jāpieņem 25 gadus pēc neatkarības atjaunošanas (1)

фото

Politika | 2015. gada 8. maijā plkst. 15:42

Uzrunājot konferences "Izšķirties par valstiskumu. 1990.gada 4.maija deklarācijai 25 gadi." dalībniekus, Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) šodien atgādināja, ka arī 25 gadus pēc neatkarības atjaunošanas ikvienam ir jāpieņem svarīgi lēmumi, ziņo LETA.

Ja pirms 25 gadiem 4.maijā tika balsots par to, vai būt neatkarīgai Latvijas valstij, arī šodien ikvienam ir jāpieņem būtiski lēmumi un balsojumi "par". Viņasprāt, mūsdienās ikvienam būtu simboliski jābalso par vārda brīvību, cilvēka cieņu, pilnveidošanos visas dzīves garumā un vairākām citām lietām. Tāpat ir jāpieņem pragmatiski balsojumi - par saprātīgu nodokļu politiku un izaugsmi.

Pirms 25 gadiem bijis skaidrs, kuri ir "melnie" un kuri ir "baltie", savukārt šodien tādu vairs nav. "Tagad esam paši par sevi," teica Straujuma. Viņa ikvienam novēlēja domāt par to, kas esam.

Straujuma novēlēja katram izvērtēt, par ko šodien katrs balso ar savu ikdienas darbu, savu attieksmi un ar savu izvēli.

Viņa atgādināja arī Otrā pasaules kara ietekmi uz Latviju un norādīja, ka kara beigas Latvijai neatnesa neatkarību, bet gan daudzus gadus okupācijā. "Valsts amatpersonu, diplomātu, sabiedrisko darbinieku un visas sabiedrības uzdevums ir nepieļaut necilvēcības un totalitārisma draudus, apkarot šādas tendences jau pašos pamatos. Diemžēl Ukrainā notiekošie notikumi apliecina, ka ne visur pagātnes rūgtās mācības atceras," teica premjerministre.

Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš, atceroties neatkarības gadu sākumu, atzina, ka Latvijas iedzīvotāji tajā laikā bija ļoti optimistiski noskaņoti, taču vienlaikus arī nedaudz naivi. Turpmākos gados notikumi bijuši "kā pa viļņiem". Tomēr rīcība šajos gados bijusi pragmatiska. Konference ir veltīta 1990.gada 4.maijā pieņemtās deklarācijas "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu" 25.gadadienai.

Komentāri 1
Melnbaltiepirms 3 gadiem
Varen viltiga peeja - visus padarīt par melnbaltajiem un nav no kā par notikušo prasit atbildību.