Dombrovskis brīdina par draudiem Latvijas pastāvēšanai, Mixnews.lv

Dombrovskis brīdina par draudiem Latvijas pastāvēšanai

фото

Politika | 2015. gada 11. maijā plkst. 10:15

Ja kādu desmit gadu laikā Latvija nesasniegs Eiropas Savienības vidējo dzīves līmeni, būs grūti runāt par šīs valsts pastāvēšanu ilgtermiņā, uzskata kādreizējais ministrs un Reformu partijas līderis Vjačeslavs Dombrovskis, ziņo LETA.

Dombrovskis klāstīja, ka, aizejot no politikas, veido domnīcu. Idejas pamatā ir jautājums, kāpēc valsts pārvaldē domāt ar savu galvu ir grūti, varbūt pat neiespējami. Jo tam ir barjeras. Viņaprāt, valsts pārvalde ir noasiņojusi, maksāt konkurētspējīgu atalgojumu neesot iespējams, tādēļ vērtīgākos darbiniekus noturēt ir grūti.

Otrs variants - izmantot ārpakalpojumus, taču šeit valsts pārvalde sasieta ar publisko iepirkumu likumu.

Viņš esot gatavs radīt produktu, kurš valstij ir nepieciešams, bet kuru pati tā ne radīt, ne nopirkt nespēj.

Dombrovskis stāstīja, ka domnīcas darbs notiks foruma veidā, tajā piedalīsies zinātnieki un tie uzņēmēji, kuri jau sasnieguši to līmeni, kad domā ne tikai par sava uzņēmuma, bet visas nozares vai valsts problēmām.

Domnbīcas darbu plānots sākt mēneša laikā. "Es uzskatītu par savu pienākumu, lai pirmos rezultātus varētu sniegt jau septembrī oktobrī," teica Dombrovskis.

Viņš uzsvēra, ka viņa darbs noteikti nebūs kaut kas tāds, kas paredzēts tikai politiķiem. Skaidrs, ka ir nepieciešama sabiedriskās domas veidošana, cilvēku izglītošana par to, kādā situācijā esam, kur un kā varam iet.

Komentāri