Jaunzeme-Grende: "Kas ir Berlīnes festivāls? Salīdzinoši. Jā, ļoti liels, bet kas...?", Mixnews.lv

Jaunzeme-Grende: "Kas ir Berlīnes festivāls? Salīdzinoši. Jā, ļoti liels, bet kas...?" (2)

фото

Politika | 2013. gada 18. februārī plkst. 21:35

"Tas, ko es neesmu izdzirdējusi no kultūras cilvēkiem līdz šim..., kas ir Berlīnes festivāls. Salīdzinoši. Jā, ļoti liels, bet kas," pirmdien Latvijas Televīzijas raidījumā "Panorāma" sacīja kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende.

"Vajag nosaukt konkrētus pasākumus, festivālus kultūras jomā, kas būtu pielīdzināmi starptautiskajām sporta spēlēm vai olimpiādēm," ziņu raidījumam sacīja Jaunzeme-Grende.

Ministre teica, ka nevar vienkārši doties uz Finanšu ministriju un pieprasīt finansējumu, lai būtu iespējams, līdzīgi kā sportā, piešķirt apbalvojumus arī māksliniekiem par augsta līmeņa sasniegumiem kultūras jomā, jo tam ir nepieciešami argumenti. Šādus argumentus viņa no kultūras cilvēkiem par to, kas ir Berlīnes kinofestivāls, nav dzirdējusi. Šādus argumentus viņa cer izdzirdēt ceturtdien.

Ja Kultūras alianse nolems, ka ir noteikti notikumi, tostarp, Berlīnes kinofestivāls, kas ir pielīdzināmi lielajām sporta sacensībām, tad Kultūras ministrija lūgs naudu apbalvojumiem piešķirt no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem un gada beigās šo jautājumu varēs skatīt.

Berlīnes starptautiskais kinofestivāls jeb Berlināle ir viens no svarīgākajiem kinofestivāliem pasaulē un viscienījamākajiem preses pasākumiem Berlīnē, raksta portāls "diena.lv". Festivāls ir atklāts 1951. gadā un mūsdienās tas ir kļuvis par lielāko publiski apmeklēto filmu festivālu pasaulē ar vairāk kā 270 000 pārdotām biļetēm un 450 000 apmeklējumiem. Festivālā tiek izrādītas līdz pat 400 filmām, aptuveni 20 filmas sacenšas par festivāla galvenajām balvām Zelta lāci un Sudraba lāci.

Komentāri 2
sportistei Grendei jābizo pa mežu, lai prātiņu atrastu starp kokiempirms 6 gadiem
Kas to būtu domājis, ko, ka kinofestivāls jāpielīdzina sportam.
Kādreiz strādāju Rīgas Kinostudijā un nekad nedomāju unpat neviens tur nerunāja, ka , lūk, kinostudijas darbinieki, režisori, operatori, administrācija , montāžisti u.c. varētu būt pieskaitāmi pie sportistiem.
Jo, kā Grende saka, balvas ir tikai sportā, ne filmu festivālos...
Mariopirms 6 gadiem
Taisnība vien ministrei ir. Nevar taču par katru filmu festivālu dot prēmijas.