Bukmeikeri Vējonim uzvaru prezidenta vēlēšanās neprognozē, Mixnews.lv

Bukmeikeri Vējonim uzvaru prezidenta vēlēšanās neprognozē

фото

Politika | 2015. gada 14. maijā plkst. 12:09

Totalizatora "Viensviens.lv" bukmeikeri prognozē, ka aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) Valsts prezidenta amatu neiegūs un pēdējā brīdī tiks nosaukts cits kandidāts, informēja totalizatora pārstāve Līga Greiškane.

Varbūtība, ka Vējonis tiks ievēlēts šajā amatā, ir 31% un likmes koeficients ir 2,80. Pēc bukmeikeru domām, daudz lielākas izredzes nokļūt augstajā amatā ir personai, kas tiks nosaukta pēdējā brīdī - vien dažas stundas pirms balsojuma. Šāda varbūtība tiek novērtēta ar 56%.

"Viensviens.lv" vadītājs Arvīds Rasa skaidro, ka šādas prognozes izriet no valdošās koalīcijas uzvedības un apgalvojumiem, ka šīs prezidenta vēlēšanas būs citādākas. "Līdz vēlēšanām oficiālo un neoficiālo kandidātu skaits noteikti palielināsies. Lai gan "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa nav oficiāli nominēta šim amatam, ņemot vērā viņas ambīcijas, nevar izslēgt varbūtību, ka viņas partijas biedri mēģinās tirgoties par atbalstu Āboltiņai," pauž Rasa.

Vēl mazākas iespējas tikt ievēlētiem ir pārējiem nosauktajiem kandidātiem - tiesību eksperta Egila Levita iespēja tikt ievēlētam novērtēta ar 11%, "Vienotības" biedra Arta Pabrika izredzes tiek vērtētas kā 1 pret 100, bet ''Reģionu alianses'' kandidāta Mārtiņa Bondara izredzes ir 0,5%. Bukmeikeri arī vērtējuši iespējas saistībā ar to, vai nākamais prezidents būs no kādas partijas vai tieši pretēji - būs bezpartejisks. Prognozes liecina, ka tas, visticamāk, būs bezpartejisks cilvēks, bet ar 40% novērtēta iespējamība, ka tas būs Zaļo un zemnieku savienības pārstāvis.

Ņemot vērā bukmeikeru prognozes par iespējamajiem Valsts prezidenta kandidātiem, varbūtība, ka tas būs vīrietis, ir 77%, bet sieviete - 23%.

Jāpiebilst, ka sākotnēji koalīcija plānoja vienoties par vienu kandidātu Valsts prezidenta amatam. 11.maijā Zaļo un zemnieku savienība prezidenta amatam piedāvāja savu kandidātu - aizsardzības ministru Vējoni. Viņam atbalstu jau paudusi arī "Vienotība". Tikmēr nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) Valsts prezidenta amatam izvirzījusi tiesību ekspertu Levitu.

Tikmēr nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK trešdien oficiāli paziņoja, ka paudīs atbalstu tiesību eksperta Levita virzīšanai Valsts prezidenta amatam, aicinot arī citus parlamenta deputātus pievienoties. Levita nominēšanu plāno atbalstīt arī atsevišķi opozīcijas deputāti, piemēram, Ringolds Balodis (NSL), kā arī "Vienotības" deputāti, piemēram, Lolita Čigāne.

Latvijas Reģionu apvienība nolēmusi Valsts prezidenta amatam virzīt sava līdera Mārtiņa Bondara kandidatūru. Savukārt partijas "No sirds Latvijai" izvirzītais Valsts prezidenta amata kandidāts Saeimas deputāts Gunārs Kūtris (NSL) norāda, ka tas būs partijas taktikas jautājums, vai oficiāli pieteikt kandidātu valsts augstākās amatpersonas amatam. Politiķis neizslēdz iespēju, ka viņa kandidatūra varētu arī netikt pieteikta.

Komentāri