Straujuma: Latvija ir par brīvprātīgu bēgļu uzņemšanu, Mixnews.lv

Straujuma: Latvija ir par brīvprātīgu bēgļu uzņemšanu

фото

Politika | 2015. gada 19. maijā plkst. 11:39

Latvija ir pret obligātām bēgļu kvotām, bet par bēgļu brīvprātīgu uzņemšanu, Latvijas Televīzijā teica Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Viņa skaidroja, ka daudzas valstis nepiekrīt obligātajām kvotām, taču mums ir jābūt solidāriem un jādomā par bēgļu uzņemšanu Latvijā. Ministru prezidente uzsvēra, ka cilvēki nemūk vienkārši prieka pēc, bet gan dēļ kara, vai nopietnām ekonomiskām krīzēm no valstīm, kur situācija ir daudz smagāka, nekā pie mums.

Taču pirms uzņemt bēgļus, Latvijai ir jāsaprot, kur viņus izvietot. Pašlaik mums šādas vietas neesot. Par cilvēkiem nevar diskutēt kā par kravām, uzsvēra politiķe.

Jāatgādina, ka ar priekšlikumu noteikt bēgļu kvotas Eiropas Savienība (ES) nāca klajā, lai risinātu nepieredzētā Ziemeļāfrikas un Tuvo Austrumu bēgļu pieplūduma problēmu.

Par bēgļu kvotām ES līderi lems samitā jūnijā.

Atbilstoši Eiropas Komisijas ierosinātajam bēgļu kvotu projektam Latvijai būtu jāuzņem 220 bēgļi, kuri patlaban atrodas ārpus ES.

Saskaņā ar Starptautiskās Migrācijas organizācijas datiem šogad Vidusjūru šķērsojuši jau 34 000 nelegālo imigrantu, no kuriem 1770 noslīka vai pazuda bez vēsts.

Pagājušajā gadā organizācija ziņoja par 3300 nāves gadījumiem.

Lai cīnītos pret masu nelegālo imigrāciju, ES vēlas arī pārtvert cilvēku kontrabandistu laivas Lībijas ūdeņos, pirms tās nonāk Eiropas jurisdikcijā. Tam nepieciešams ANO akcepts.

Komentāri