Bergmanis sola finansējumu aizsardzībai, Mixnews.lv

Bergmanis sola finansējumu aizsardzībai

фото

Politika | 2015. gada 9. jūnijā plkst. 10:39

Aizsardzības ministra amatam izvirzītais Saeimas deputāts Raimonds Bergmanis (ZZS) pēc apstiprināšanas amatā sola stiprināt Zemessardzi un nodrošināt finansējuma pieaugumu aizsardzībai.

Latvijas Televīzijā Bergmanis atzina, ka aizsardzības joma ir viena no jomām, kuru iepriekšējie ministri ir ļoti labi sakārtojuši. Bergmanis turpināšot īstenot iepriekšējā ministra prioritātes, piemēram, stiprināt Zemessardzi.

Pašreizējā saspringtajā situācijā pasaulē, tai esot viena no galvenajām lomām Latvijas aizsardzības nodrošināšanā. Tādēļ plānots turpināt tās stiprināšanu, plānots piesaistīt jaunus cilvēkus un palielināt kaujas spējas.

Bergmanis arī plāno pārliecināt kolēģus valdībā par nepieciešamību turpināt sākto virzību uz finansējuma palielināšanu aizsardzības budžetam, lai nodrošinātu tam 2% no iekšzemes kopprodukta.

Jāatgādina, ka ZZS valde nolēma aizsardzības ministra amatam virzīt Bergmaņa kandidatūru un par savu izvēli nekavējoties informēja Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu. Premjerministre paudusi gandarījumu par ZZS izvēli.

Bergmanis ir NATO Parlamentārās asamblejas Drošības un aizsardzības komisijas loceklis. Bergmanis strādājis arī kā Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra Rekrutēšanas nodaļas rekrutēšanas speciālists, liecina aģentūras LETA arhīva informācija.

Viņš ir norādījis uz savu pieredzi, apmēram pusotru gadu strādājot par toreizējā Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra Edgara Rinkēviča padomnieku, kā arī uz septiņu gadu darbu kā apmācības instruktoram Saeimas un Valsts prezidenta Drošības dienestā.

Foto: Saeimas Preses dienests

Komentāri