Straujuma: Cerības uz vienošanos starp Grieķiju un aizdevējiem ir mazas, Mixnews.lv

Straujuma: Cerības uz vienošanos starp Grieķiju un aizdevējiem ir mazas

фото

Politika | 2015. gada 25. jūnijā plkst. 11:42

Cerības uz vienošanos starp Grieķiju un aizdevējiem ir mazas, Latvijas Televīzijā teica Mnistru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Viņa norādīja, ka katra valsts atbild par savām saistībām un nedrīkst dzīvot uz citu valstu rēķina. Taču pašlaik piedāvājuma paketē nav nosacījumu, kas Grieķijai ļautu dzīvot par saviem līdzekļiem.

Premjerministre skaidroja, ka turpinās diskusija par reformām, kas ir sāpīgas katrai valstij. Grieķijas gadījumā esot runa par nodokļu sistēmas, par darba algu un pensiju sistēmas reformām.

Straujuma piedalījās Eirozonas ārkārtas samitā saistībā ar situāciju Grieķijā.

Grieķijas sarunas ar Eiropas Savienību, Eiropas Centrālo banku (ECB) un Starptautisko Valūtas fondu SVF par pēdējo 7,2 miljardus eiro lielo maksājumu, kas varētu tikt piešķirts Atēnām starptautiskās finansiālās palīdzības ietvaros, izvērtušās arvien asākā vārdu apmaiņā, un amatpersonas sāka jau atklāti apspriest iespējamo Grieķijas aiziešanu no eirozonas.

Grieķijai 30.jūnijā jāatmaksā SVF 1,6 miljardi eiro, bet jūlijā un augustā vēl 6,7 miljardi ECB, un, nesaņemot pēdējo aizdevuma maksājumu, Atēnām draud reālas maksātnespējas briesmas, kas valsts palikšanu eirozonā padarīs par faktiski neiespējamu.

Komentāri