Eksperts: Lēmums par bēgļiem Latvijai jāpieņem līdz rudenim, Mixnews.lv

Eksperts: Lēmums par bēgļiem Latvijai jāpieņem līdz rudenim

фото

Politika | 2015. gada 1. jūlijā plkst. 16:15

Lēmums bēgļu uzņemšanas jautājumā Latvijai būtu jāpieņem līdz rudenim, LNT sacīja bijušais Eiropas Savienības (ES) komisārs, Valsts prezidenta Andra Bērziņa padomnieks Andris Piebalgs (V).

Tas, cik daudz bēgļu Latvijā būtu jāuzņem, esot ekspertu ziņā, kuriem, cita starpā, jāizvērtē cik tas izmaksās, kurus cilvēkus uzņemt, vai tās būtu ģimenes vai atsevišķi cilvēki, eritrejieši vai sīrieši. Tāpat jābūt skaidram vai tie, kurus uzņemtu, kļūst par mūsu sabiedrības locekļiem. Pēc Piebalga domām, runa nebūtu par tūkstošiem bēgļu, bet simtiem. Aptuveni divi simti Latvijā uzņemamo bēgļu varētu būt reāls skaitlis.

Latvijai esot jārēķinās ar lielām izmaksām, jo visa bēgļu uzņemšanas sistēma jāveido no jauna atšķirībā no, piemēram, Zviedrijas.

Piebalgs kā pareizu novērtēja līdzšinējo Latvijas pozīciju, ka Eiropas Savienībai nevajadzētu noteikt dalībvalstīm obligātas uzņemamo bēgļu kvotas.

Bijušais ES komisārs uzsvēra, ka politiski pareizi būtu uzņemt bēgļus. Būtu jādod patvērums tiem, kas bēg no diktatūras vai kara. Taču vienlaikus ES būtu jācīnās pret tiem noziedzniekiem, kas sūta bēgļus un pelna ar to naudu. Tāpat ES varot izdarīt vairāk, lai mainītos valstis, no kurām cilvēki bēg.

Gala lēmumu par Latvijas nostāju saistībā ar bēgļu uzņemšanu valdība ārkārtas sēdē plāno pieņemt pēc nedēļas, 6.jūlijā.

Tajā paredzēts vienoties arī par to, cik bēgļu Latvija varētu uzņemt.

Komentāri