NA asi nosoda piekāpšanos bēgļu jautājumā, Mixnews.lv

NA asi nosoda piekāpšanos bēgļu jautājumā

фото

Politika | 2015. gada 7. jūlijā plkst. 15:42

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) "asi nosoda" ar "Vienotības" un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) ministru atbalstu pieņemto lēmumu par to, ka Latvija divu gadu laikā varētu uzņemt 250 bēgļu, ziņo LETA.

VL-TB/LNNK sola strādāt pie regulējuma izmaiņām, lai šādus lēmumus nākotnē varētu pieņemt tikai ar Saeimas atbalstu.

Nacionālā apvienība "asi nosoda partiju "Vienotība" un ZZS ministru pieņemto lēmumu pakļauties "brīvprātīgo kvotu" absurdam un uzņemt Latvijā 250 bēgļus no Ziemeļāfrikas", teikts partijas izplatītajā paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem. VL-TB/LNNK uzskata, ka valdības vairākuma pieņemtais lēmums paredz "bezierunu kapitulāciju un valsts nacionālo interešu ignorēšanu".

"Latvija pagājušā gadsimta laikā pret savu gribu ir uzņēmusi proporcionāli vairāk imigrantu nekā ikviena cita Eiropas Savienības valsts. Tā ir Latvijas īpašā situācija, kas jaunu cittautiešu imigrāciju mūsu valstī padara sevišķi bīstamu, tādēļ ir pilnīgi nepieļaujama," uzsver VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars. Viņš arī norāda, ka Latvijai, līdzīgi kā Bulgārijai un Ungārijai, sarunās ar Eiropas Komisiju jāpastāv uz īpašiem nosacījumiem.

VL-TB/LNNK līderis Gaidis Bērziņš pauž, ka šāds lēmums var kalpot par pamatu jaunām "bēgļu kvotām", tāpēc VL-TB/LNNK frakcija aicina koalīcijas partnerus vienoties par daudz stingrāku kārtību, kādā līdzīgos gadījumos lēmumi būtu pieņemami nākotnē.

Nacionālās apvienības frakcija strādās pie grozījumiem normatīvos aktos, lai turpmāk lēmumu pieņemšana patvēruma piešķiršanas jautājumos būtu iespējama tikai ar Saeimas balsojumu.

Jāatgādina, ka valdība vakar ārkārtas sēdē vienojusies par Latvijas nostāju bēgļu jautājumā, vienojoties, ka divu gadu laikā mūsu valsts varētu uzņemt 250 šādu cilvēku.

Valdībā nebija balsojuma par šo jautājumu, tikai kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), kuras pārstāvētā nacionālā apvienība iebilst pret bēgļu uzņemšanu, pauda īpašu nostāju, žurnālistiem pastāstīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V). Taujāta par atšķirīgiem viedokļiem starp valdības partneriem, Straujuma pauda: šis nav pirmais gadījums, kad kādai no koalīcijas partijām ir īpašais viedoklis. Koalīcija turpina strādāt, un tas ir normāls process, ka partijas nav vienmēr vienotas, rezumēja politiķe.

Jāatgādina, ka Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītāji vienojušies, ka dalībvalstis nākamajos gados varētu uzņemt 60 000 bēgļu, tomēr par konkrētu risinājumu bēgļu uzņemšanai un sadalīšanai pa valstīm diskusijas vēl turpināsies. Paredzēts, ka ES valstu iekšlietu ministri līdz jūlija beigām vienosies par konkrētu piedāvājumu bēgļu uzņemšanai dalībvalstīs.

Tiek plānots, ka ES valstis nākamajos divos gados uzņems 40 000 patvēruma meklētāju no Sīrijas un Eritrejas, kuri atrodas Itālijā un Grieķijā. Tāpat paredzēts nodrošināt mītnesvietu 20 000 cilvēku no trešajām valstīm, kuriem nepārprotami nepieciešama starptautiska aizsardzība.

Komentāri