Saeima noraida ieceri par mēru ievēlēšanu tiešās vēlēšanās, Mixnews.lv

Saeima noraida ieceri par mēru ievēlēšanu tiešās vēlēšanās

фото

Politika | 2013. gada 21. februārī plkst. 21:24

Saeima šodien nenodeva izskatīšanai komisijās virkni politiskās apvienības "Saskaņas centrs" (SC) sagatavoto likumprojektu, kas paredzēja, ka republikas pilsētas un novada mērus ievēl vienlīdzīgās, tiešās un aizklātās vēlēšanās uz četriem gadiem, ziņo LETA.

SC piedāvāto Pašvaldību mēru vēlēšanu likumprojektu atbalstīja 27 deputāti - SC pārstāvji, kā arī Ingmārs Līdaka (ZZS), vēl 45 deputāti bija pret, bet 11 parlamentārieši balsojumā atturējās.

Deputāts Vladimirs Reskājs (SC), aicinot atbalstīt šos grozījumus, pauda viedokli, ka likumprojektos piedāvātā kārtība "uz kopējās totālās bezatbildības fona, kas ir raksturīga pastāvošai sistēmai", paredzētu atbildību un konkrētus pienākumus konkrētam cilvēkam, kurš būtu atbildīgs par dotajiem solījumiem un par to realizāciju. Un gadījumā, ja šis cilvēks melotu, tad iedzīvotājiem būtu tiesības viņu atsaukt.

Tikmēr deputāts Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK), kurš aicināja balsot pret šo likumprojektu, skaidroja, ka patlaban tiek gatavots informatīvais ziņojums par pašvaldību darbu kopumā, kas ietver gan jautājumus par pašvaldību lomu, par pašvaldību pārraudzības sistēmu, tostarp par pašvaldības institucionālo sistēmu. Tātad paredzēts noskaidrot, cik tiesiska un efektīva ir esošā pašvaldību institucionālā sistēma, cik veiksmīgs ir ar vienu pašvaldību izveidotais institucionālais modelis salīdzinājumā ar citām pašvaldībām un vai ir pietiekami nošķirta pašvaldību lēmējvara no izpildvaras. Informatīvais ziņojums tiks izskatīts valdībā aprīlī, un tad notiks diskusijas ar speciālistiem un ekspertiem.

Kā ziņoja portāls Mixnews, likumprojekts paredz, ka pilsētas un novada mēru ievēlē vienlīdzīgās, tiešās un aizklātās vēlēšanās uz četriem gadiem un mēra vēlēšanām jānotiek kopā ar republikas pilsētas vai novada domes kārtējām vēlēšanām jūnija pirmajā sestdienā.

Ieviešot jauno sistēmu, mērs būtu atbildīgs par pašvaldības sociālās un ekonomiskās attīstības jautājumiem, pārvaldītu pilsētas saimniecību, kā arī pildītu citas funkcijas savu pilnvaru ietvaros, savukārt dome nodrošinās kontroli pār mēra darbu.

Foto: mixnews.lv

Komentāri