VL-TB/LNNK ģenerālsekretāra amatam virza Aigaru Lūsi, Mixnews.lv

VL-TB/LNNK ģenerālsekretāra amatam virza Aigaru Lūsi

фото

Politika | 2013. gada 22. februārī plkst. 11:51

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs un VL-TB/LNNK valdes loceklis Aigars Lūsis, kura profesionālā darbība bija saistīta ar maksātnespējas procesa administratora darbu, varētu kļūt par VL-TB/LNNK ģenerālsekretāru, ziņo LETA.

Kā raksta laikraksts "Diena", pēc apvienības kongresa 9.martā šo amatu atstās Gatis Sprūds, kurš nolēmis aktīvāk iesaistīties biznesā. Lūsis apstiprinājis, ka viņam ir izteikts piedāvājums kļūt par ģenerālsekretāru. Ja valde apstiprinās viņu amatā, Lūsis aiziešot no darba ministrijā, jo šie posteņi neesot savienojami.

Lūša lomas palielināšanās partijā, iespējams, ir viens no iemesliem, kāpēc saasinājušās VL-TB/LNNK vadības pretrunas ar Saeimas frakcijas deputātu Dāvi Staltu, kurš nav nevienas partijas biedrs. Saruna ar viņu esot radījusi iespaidu, ka politiķis te saredz riskus, lai gan deputāts runājis vispārināti.

"Kamēr partijas būs finanšu grupiņu projekti, tikmēr tām nevajadzētu saukt sevi par partijām," teicis Stalts, nekonkretizējot sacīto. Stalts arī piebilda, ka viņam nav domas izstāties no frakcijas.

Runa varētu būt par maksātnespējas administratoru ietekmi uz VL-TB/LNNK politikas veidošanu. Lūgts to komentēt, Lūsis teicis, ka ziedošana kādam politiskajam spēkam nav jāsaista ar politiskajām interesēm. Kā valdes loceklis viņš patiešām aktīvi darbojoties apvienībā un piedaloties lēmumu pieņemšanā. Ja Lūsis kļūšot par ģenerālsekretāru, viens no pirmajiem darbiem būšot gādāt, lai sabiedrība ierauga ne tikai VL-TB/LNNK nacionālās idejas, bet arī piedāvājumu saimnieciski ekonomiskajos jautājumos, kas, viņaprāt, esot ļoti labs un tāds, kāds Latvijai patlaban nepieciešams.

"Varu apliecināt, ka pašlaik nav nekā tāda, kāpēc mums vajadzētu spert kādus radikālus soļus," sacījis VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars, kurš uzsvēra, ka par kritisku viedokli neviens no frakcijas netiek izslēgts. Deputātiem arī ir atšķirīgi uzskati, kā tas bija jautājumā par eiro ieviešanu.

"Koleģiāli neizteikšos par atsevišķiem gadījumiem, kam zināmu vērtējumu varētu dot," piebildis Dzintars, liekot saprast, ka kaut kas Stalta rīcībā tomēr neapmierina.

Atgādinām, ka pirms Saeimas vēlēšanām 2011.gada vasarā Stalta vadītā biedrība "Demokrātiskie patrioti", kuru viņš izveidoja pēc izstāšanās no "Pilsoniskās savienības", vienojās ar VL-TB/LNNK par kopīgu startu vēlēšanās uz atsevišķas vienošanās pamata. Tā paredzēja - ja kādu no biedrības kandidātiem ievēl Saeimā, viņam jāiestājas partijā. Stalts to solīja izdarīt, līdzko uz apvienības bāzes būs izveidota vienota partija, bet tas daļēji arī juridisku iemeslu dēļ nav noticis joprojām.

Foto: tm.gov.lv

Komentāri